REKLAMA
REKLAMA

Conte odwoła się od zawieszenia

dodał: maaarcin  |  źródło: ASInfo  |  19.08.2012 17:14
Zawieszony na 10 miesięcy trener Juventusu Antonio Conte odwoła się od decyzji Komisji Dyscyplinarnej - poinformowało "Corriere dello Sport". Szkoleniowiec pojedzie w poniedziałek do Rzymu, gdzie stanie przed Federalnym Sądem Sprawiedliwości.

Conte został zawieszony za zaniechanie donosu w sprawie ustawieniu dwóch spotkań Serie B, za czasów kiedy trenował Sienę. Trener miał wiedzieć, że piłkarze sprzedali spotkanie i nie poinformował o tym prokuratury.

- Jego obecność w sali sądowej to kolejny znak, że Conte zamierza walczyć o swoje dobre imię. Nasza apelacja jest odpowiednio umotywowana, a zespół prawniczy został wzmocniony przez Giulię Bongiorno. Ta, znana w całych Włoszech prawniczka nie bierze się za przegrane sprawy - zdradził prawnik Antonio De Rensis.

- Udowodnimy, że zeznania Filippo Carobbio, które postawiły mojego klienta w złym świetle, są nieprawdziwe. Były piłkarz oskarżył Conte z zawiści - dodał prawnik.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 15 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Torino | 19.08.2012 17:17

Mam nadzieję, że zredukują mu ta karę...albo w ogóle zawieszą wyrok

missalissa | 19.08.2012 17:22

No i dobrze ze chce sie odwolac. Nie rozumiem dlaczego Conte ma ponosic kare za cos czego nie zrobil. No bo badzmy szczerzy, tylko jeden Carobbio twierdzi ze Conte jest winny.
Bede trzymala kciuki zeby zawiesili wyrok :)

dalmare | 19.08.2012 17:55

Co  to  znaczy  "zawieszą  wyrok" ?
W  tym  postępowaniu  nie  ma  kar  w  zawieszeniu.  Są  kary  zawieszenia,  tzn  dyskwalifikacji.

Ta  apelacja  jest  o  uniewinnienie.

Conte,  tak  jak  uprzednio  Bonucci,  Pepe,  i  pozostali  uniewinnieni  zawodnicy,  nie  miał  żadnego  zarzutu  karnego  od  prokuratury  powszechnej.  Jest  to  wyrażny  sygnał  dla  sądu  sportowego,  który  rządzi  się  wprawdzie  swoim  Kodeksem  Prawnym  FIGC,  ale  nie  może  całkowicie  być  w  sprzeczności  z  prawem  powszechnym.

Prokuratury  powszechne  w  Bari  i  Cremonie  prowadziły  swoje  śledztwa,  wykonały  czynności  (pamiętne  najście  śledczych  na  zgrupowanie  Azzurrich  w  Coverciano,  przeszukania  kilkudziesięciu  domów - chodziło  o  komunikatory).

W  wyniku  tego  niektórym  osobom  postawiono  zarzuty  karne  -  nie  kontynuowano  żadnego  postępowania  wobec  Conte,  i  osób  uniewinnionych  już  w  Komisji  Dyscyplinarnej  (pierwszej  instancji  sądu  sportowego) .

Śledztwo  prokuratur  powszechnych  zostało  w  tej  sprawie  zakończone,  i  Conte  nie  jest  już  obiektem  żadnego  ich  zainteresowania.

Można  spodziewać  się,  że  zwróci  na  to  uwagę  adw.  Giulia  Bongiorno,  specjalista  prawa  karnego.
Pozostali  prawnicy  są  specjalistami  prawa  sportowego.
 

vero | 19.08.2012 18:03

Ciekawe ile tak naprawdę są w stanie pomóc Conte jego prawnicy, z tego co słyszałem kara może zostać ostatecznie zmniejszona do 4 miesięcy a czy jest szansa na całkowite jej anulowanie? Raczej wątpliwe bo nikt się teraz do ewentualnego błędu nie przyzna.Co ciekawe Palazzi też zapowiedział odwołanie i chce zawieszenia min. dla Pepe i Bonucciego.

wojojuve | 19.08.2012 19:02

Jedyny werdykt jaki mnie usatysfakcjonuje to uniewinnienie Conte.

Kaczor | 19.08.2012 22:26

wojojuve
Na to nie licz ;P

qbeetsheq | 19.08.2012 22:42

Kaczor,

Conte obciążają jedynie zeznania gościa który kilkakrotnie został złapany na składaniu fałszywych zeznań. Uniewinnienie to całkiem realna opcja.

clublland | 19.08.2012 23:38

może zmniejsza mu o 3 miechy ....

ACM94 | 19.08.2012 23:47

Nie wiem do końca o co chodzi... Nie pasuje mi jakoś wersja wydarzeń z jedną osobą, ktora zeznaje przeciwko Conte. Nie chce mi sie wierzyć, aby naprawdę tak bylo... Ale trzeba być obiektywnym: jeśli wiedział o sprzedawaniu i ustawianiu meczów, i nie powiadomił odpowiednich organów o tym, sam popełnij w ten sposób błąd. Brak reakci w = przyzwolenie na taką działalnośc. Dlatego nie rozumiem oburzenia kibiców. ludzie zamieszani w takie praktyki powinni być karani. Nie mówię czy kary powinny być wieksze czy mniejsze, ale powinny być.
Nie życze wcale źle Juventusowi, jako kibic Milanu, ale jestem wielkim fanem uczciwości w sporcie. tak samo potępiałem "mój" klub gdy był zamieszany w afere korupcyjną,

Volkssturm | 20.08.2012 01:12

@ ACM94
Ludzie za popełnione przestępstwa powinni być bardzo surowo karani ale w przypadku Conte i Juventusu:
1) Conte ma udowodnić swoją niewinność a nie jak normalnie, w cywilizowanym sądownictwie oskarżyciel ma Ci udowodnić winę, wszystko inne "zasada domniemania niewinności"
2) 24 osoby mówią o Conte że ten nie wiedział o niczym  
3) Carobbio zeznaje 4  razy 4 różne wersje z czego ostatnia na niekorzyść Conte pod inspiracją "śledczego"  Palazziego
4) Organy ścigania nie zarzuciły Conte popełnienie przestępstwa, po przesłuchaniu, przeszukaniu domu i innych czynnościach umorzyły sprawę z braku dowodów czyli Antonio nic nie zrobił tylko ci z Figc coś sobie ubzdurali. W takiej sytuacji powinni go (sąd sportowy uniewinnić)
5) Bonucciego (groziło mu 3,5 lata zawieszenia) uniewinniono bo udowodnił iż świadek koronny  Masiello miota się w zeznaniach jak szatan (skazany za składanie fałszywych zeznań) 5 krotnie.. Między innymi bredził że:  "dogadał się z Leonardo co do ustawki meczu na treningu".   Bonucci był wtedy na zgrupowaniu kadry narodowej. Tak go Masiello punktowano i skazano za składanie fałszywych zeznać.
6) Conte przez całą kariere był wzorem i zapomnijcie by zarysował swój pomnik. To człowiek honoru a Carobbio miota się w zeznaniach co jest do wypunktowania i obalania tylko ludzie z Figc tego nie przeżyją.
Ja lecę do prokuratury sportowej w Rzymie i Składam zeznania że Ustawiłem spotkania Milanu, Interu, Romy , Lazio i Napoli i co degradujemy te kluby? Trzeba udowodnić winę a nie miotać oskarżeniami na prawo i lewo.
Forza Conte!!!

dalmare | 20.08.2012 03:30

:)
@ACM94

"Nie  chce  mi  sie  wierzyć,  aby  naprawdę  tak  było..."

Na  wiarę,  lub  jej  brak,  nie  ma  lekarstwa.

W  sądzie  sportowym  FIGC  oskarżenie  i  orzeczenie  o  winie  jest  oparte  na  zeznaniu  świadka  koronnego  "pentito" (skruszonego),  tzn  osoby  zeznajacej  w  zamian  za  zmniejszenie  kary.

O  przyjęciu  jego  zeznania  za  dowód  decyduje  uznanie  wiarygodnosci  "pentito" (opinie  psychologów,  opinie  śledczych).

A.Masiello, "pentito"  oskarżający  m.in.  Bonucciego  i  Pepe,  został  uznany  za  niewiarygodnego.
Carobbio,  oskarżający  Conte,  został  uznany  za :
niewiarygodnego  w  oskarżeniu  o  udział  czynny,
wiarygodnego  w  oskarżeniu  o  udział  bierny.
Tzn  Komisja  Dyscyplinarna  FIGC  uznała  go  za  świadka  ...częściowo  wiarygodnego...,  jakkolwiek  by  to  wygladało.

W  sądzie  powszechnym  takie  świadectwa  nie  byłyby  dowodami.

Naprawdę,  nie  da  się  już  tego  w  kółko  tłumaczyć.
Wszystko  jest  na  bieżąco  relacjonowane,  pisaliśmy  dziesiątki  razy  podając  namiary  na  relacje  LIVE  z  sali  FIGC.

Zawsze  znajdzie  się  kolejny :
"Nie  życze  wcale  żle  Juventusowi  /.../  ale  jestem  wielkim  fanem  uczciwości..."

Zauważyłeś  może  @ACM94,  że  Juventus  jest  kolejnym  pracodawcą  tych  osób ?

My,  ja,  też  jesteśmy  wielkimi  fanami  uczciwości.

Zobaczymy,  co  uradzi  w  poniedziałek  i  wtorek  instancja  odwoławcza  FIGC.
Jeśli  nie  uniewinni  Conte,  jest  przewidziane  odwołanie  do  trybunału  Apelacyjnego.

Nie  wniesiono  nigdy  przeciw  Conte  żadnego  zarzutu  ze  strony  prokuratur  powszechnych  w  Bari  i  Cremonie,  które  już  zamknęły  swoje  analogiczne  śledztwa .

okonJUVE | 20.08.2012 11:23

Nie wyobrazam sobie zeby nie walczyl o pelne oczyszczenie swojego dobrego imienia. To jest jego obowiazek przede wszystkim wzgledem samego siebie ale rowniez wzgledem Juve i wszystkich kibicow.

ACM94 | 20.08.2012 11:41

Ale czy naprawdę nie wiedział o sprzedawaniu meczów przez drużynę, którą trenował... Tego właśnie nie rozumiem.

Volkssturm | 20.08.2012 18:46

@ACM94
Np:
Bramkasz sprzedaje mecz -> puszcza 2 szmaty zespól przegrywa wynik ustawiony. 10 pozostałych nie wiedziało trener też. Winne prokurator ma udowodnić a nie oskarżony ma udowodnić swoją niewinność. To polowanie na czarownice.

dalmare | 20.08.2012 23:32

Wiem,  ACM94,  jak  to  jest  z  nurtującym  pytaniem .  Też  chcę  wiedzieć  to,  czego  nie  wiem,  gdy  ktoś  mnie  interesuje.  Conte  interesuje  mnie  bardzo.  Jest  Trenerem  mojej  drużyny.
Przekonywałam  się  do  niego  przez  rok,  obserwując (rozumem  i  intuicją),  tydzień  po  tygodniu,  mecz  po  meczu,  co  robi  z  tą  drużyną,  jak  ona  się  zmienia,  jak  on  reaguje  podczas  meczu.  Nie  wierzyłam,  i  bywałam  wściekła.

Myślę,  że  go  znam,  od  tej  serii  czterech  remisów  w  lutym/marcu,  myślę,  że  wtedy  zdecydowało  się  zwycięstwo  sezonu.
Kto  w  ten  sposób  walczy  o  zwycięstwo  -  nie  sięgnie  po  nie  łatwo  i  nieuczciwie.

Myślę  też,  że  "wiedzieć"  można  na  różne  sposoby,  np  czując  coś  prez  skórę,  lecz  nie  mając  dowodów.
Zaś  prawo  powinno  trzymać  się  wypracowanych  przez  Europę  zasad :  dowodu  winy,  nie  dowodu  niewinności.
Jeśli  ufa  się  dowódcy,  ufa  się  też,  że  podejmuje  uczciwe  decyzje.

Fantastyczne  jest  dla  mnie  to,  że  Klub  robi  coś  niebywałego :  nie  pytając  "jak  długo?"  daje  mu  pozwolenie  trenowania  zdalnie.
To  się  podoba  takiemu  np  autorytetowi  jak  Prandelli.


Tak  sobie  chciałam  pogadać,  nie  myśl,  że  zabraniam  komuś  wątpić,  i  stawiać  pytania.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy