REKLAMA
REKLAMA

Magath zabrał opaskę Traschowi

dodał: maaarcin  |  źródło: SkySports  |  11.07.2012 18:00
Felix Magath zdecydował, że w przyszłym sezonie kapitanem prowadzonej przez niego drużyny nie będzie już Christian Trasch. Szkoleniowiec przyznał, że taki zabieg ma pomóc pomocnikowi powrócić do wysokiej formy.

Trasch dołączył do Wolfsburga przed sezonem 2011/2012 i z miejsca został mianowany kapitanem zespołu. W Stuttgarcie, którego barwy reprezentował wcześniej, grał bardzo dobrze, ale po transferze do VfL znacznie obniżył loty. Jego słaba dyspozycja spowodowała, że wypadł z kadry Niemiec i nie pojechał na Euro 2012. Magath zdecydował, że piłkarz potrzebuje nieco więcej luzu i zdjęcie z niego odpowiedzialności kapitanowania drużynie pozwoli mu odzyskać dobrą formę.

– Christian Trasch nie będzie w nadchodzącym sezonie kapitanem Wolfsburga – wyznał Magath – Wierzę, że potrzebne są zmiany i taka z pewnością przyniesie dużo dobrego. Gra na jego pozycji przysparza wystarczająco dużo stresu, nie potrzebny mu dodatkowy ciężar. Mam nadzieję, że zdjęcie z niego tej odpowiedzialności doda mu sił i wróci do formy, którą reprezentował w Stuttgarcie – powiedział Magath.

(Mateusz Marchewka)


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Hoffe1899 | 12.07.2012 10:27

Każdy zawodnik ma swoją forme motywacji praktykowaną przez trenera ale niewiem czy w przypadku Trascha będzie to skuteczne.

Hoffe1899 | 12.07.2012 10:28

Z drugiej strony Wolfsburg potrzebuje zmian więc też zmiana kapitana może okazać się skuteczna.

A_Merkel | 12.07.2012 15:28

Widać że trener Felix Magath szykuje wielkie zmiany w Wolfsburgu. Przecież tyle czasu Trasch był kluczowym zawodnikiem Wilków. Oby wszystkie zmiany wyszły im na dobre :))goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy