Pokłosie afery w 1. lidze. Zagłębiu Sosnowiec grozi walkower

Kacper Smoleń, Szymon Sobczak
PressFocus Na zdjęciu: Kacper Smoleń, Szymon Sobczak

Nie milkną echa pierwszoligowej afery z udziałem Zagłębia Sosnowiec. Ekipie z Górnego Śląska grozi walkower. Sandecja Nowe Sącz złożyła oficjalny protest przeciwko zmianie, jakiej dokonali sosnowiczanie w ostatnim meczu ligowym.

  • Sandecja Nowy Sącz wystosowała oficjalny protest w sprawie meczu z Zagłębiem Sosnowiec
  • Klub z Górnego Śląska wystawił do gry kontuzjowanego gracza, który został zmieniony w 15 sekundzie
  • Sosnowiczanom za takei zachowanie może grozić nawet walkower

Ogromne zamieszanie wokół meczu Zagłębie – Sandecja

O co dokładnie chodzi? W poniedziałek 9 maja Zagłębie Sosnowiec podejmowało przed własną publicznością Sandecję (3:3), a od początku spotkania na placu gry pojawił się kontuzjowany Kacper Smoleń, który już w pierwszej minucie został zmieniony przez Szymona Sobczaka. Pomocnik spędził na boisku 15 sekund, a wszystko przez Pro Junior System. Kacper Smoleń wystąpił w ośmiu meczach i uzbierał w nich 467 minut, ale żeby wliczać się do klasyfikacji, musi wystąpić jeszcze w dwóch spotkaniach.

– Krytykę biorę na siebie, to ja wydałem ostateczną zgodę, ale to może być kwestia kilkuset tysięcy złotych – tłumaczył się szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec Artur Skowronek. Klub wydał w tej sprawie nawet oficjalny komunikat pisząc, że najważniejsze jest zdrowie zawodników, ale jednocześnie dodano, że “priorytetem klubu jest zrealizowanie celu sportowego”.

Sytuacja nie pozostała bez echa. Do wydarzeń odniósł się Miłosz Janczyk, prezes Sandecji Nowy Sącz, który w rozmowie z Weszło.com przyznał, że klub z Małopolski wystosował w tej sprawie oficjalny protest. – Złożyliśmy dokumenty z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Jest ona szeroko komentowana i chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy Zagłębia Sosonowiec mogli wystąpić w tym meczu. Czekamy na decyzję – przyznał Janczyk.

Zagłębie Sosnowiec zostało wezwane przez Komisję Dyscyplinarną PZPN do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Jednak już teraz mówi się, że ekipie z Sosnowca może grozić nawet walkower za poniedziałkowe spotkanie z Sandecją. W takiej sytuacji najbardziej skorzystałby Stomil Olsztyn, który dąży do utrzymania w 1. lidze, a walka o ligowy byt stałaby się bardziej wyrównana.

Zobacz również: Bild: Lewandowski podjął decyzję o swojej przyszłości!

Komentarze

Comments 2 comments

Małe sprostowanie: Zagłębie Sosnowiec to w ŻADNYM WYPADKU nie jest klub Górnośląski. Sosnowiec to nie jest miasto na Górnym Śląsku!!! W województwie śląskim – tak, ale nie na Górnym Śląsku. Jak nazwa wskazuje Zagłębie Sosnowiec to klub Zagłębiowski – pochodzący z Zachodniej Małopolski. Czyli prawdą jest również stwierdzenie, że spotkały się dwa małopolskie kluby Zagłębie Sosnowiec i Sandecja Nowy Sącz.