W czołówce pierwszej ligi gęsto. Kto walczy o bezpośredni awans do Ekstraklasy?

Zbliża się koniec sezonu w pierwszej lidze, a walka o awans do Ekstraklasy tylko nabiera rumieńców. Coraz więcej wskazuje na to, że na szczycie tabeli utrzyma się ŁKS Łódź, natomiast na zajęcie drugiego miejsca chrapkę mają jeszcze aż cztery drużyny.

ŁKS - Wisła
fot. Pressfocus Na zdjęciu: ŁKS - Wisła
  • Zakończenie sezonu w pierwszej dwójce gwarantuje bezpośredni awans do Ekstraklasy
  • W grze o drugą lokatę pozostają Ruch Chorzów, Termalica, Wisła Kraków i Puszcza Niepołomice
  • Pierwsze miejsce najprawdopodobniej przypadnie ŁKS-owi Łódź

Dla kogo Ekstraklasa?

W tym sezonie pierwsza liga gwarantuje olbrzymie emocje. Faworyci regularnie tracą punkty z niżej notowanymi zespołami, dlatego na kilka kolejek przed końcem wciąż wiemy niewiele.

Pierwsze miejsce na koniec sezonu najprawdopodobniej zajmie ŁKS Łódź, który cieszy się sześciopunktową przewagą nad drugim w tej chwili Ruch Chorzów. Między drugim a piątym miejscem są natomiast zaledwie dwa punkty różnicy, co oznacza, że w grze o bezpośredni awans do Ekstraklasy pozostają jeszcze cztery zespoły.

W poniedziałek Termalica ograła Zagłębie Sosnowiec 2-0 i wskoczyła na trzecią lokatę. Tuż za jej plecami znajdują się Puszcza Niepołomice oraz Wisła Kraków, które zgromadziły po 51 punktów.

Kluczowe dla układu tabeli będzie starcie w przyszły weekend, kiedy to Wisła Kraków podejmie u siebie Termalicę. Ewentualna porażka którejś z tych ekip może pogrzebać jej szanse na zakończenie sezonu w TOP 2.

W 31. kolejce Ruch Chorzów zagra w Gdyni z Arką, natomiast Puszcza Niepołomice zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Zobacz również: Rażąca nieskuteczność w Legnicy. Widzew utrzymuje się w Ekstraklasie [WIDEO]

Komentarze