Poznaliśmy decyzję w sprawie organizacji meczu Ruch Chorzów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskim

Negocjacje w sprawie organizacji hitowego meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Spotkanie zostanie rozegrane w Gliwicach.

Ruch Chorzów
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ruch Chorzów
  • Ruch Chorzów zakończył negocjacje ze Stadionem Śląskim
  • Hitowy mecz z Wisłą Kraków zostanie rozegrany w Gliwicach
  • Obie strony nie doszły do porozumienia w kwestii zapisów umowy najmu

Hitowy mecz w Gliwicach

Z uwagi na remont stadionu w Chorzowie, od początku rundy wiosennej Ruch domowe mecze rozgrywa w Gliwicach. Jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby hitowy mecz z Wisłą Kraków, który przyciągnie ogromne zainteresowanie, zorganizować na Stadionie Śląskim.

Prowadzone negocjacje pomiędzy przedstawicielami klubu a władzami stadionu nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Z komunikatu dowiadujemy się, że obie strony poróżniły warunki dotyczące najmu.

“Od początku rozmów zarówno Klub, jak i Stadion Śląski, wykazywały się dużą chęcią wzajemnej współpracy, by mecz z Wisłą mógł odbyć się na chorzowskim gigancie. Stadion Śląski wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Ruchu, a złożona oferta najmu została zaakceptowana przez Zarząd Klubu. Niestety Strony nie były w stanie osiągnąć kompromisu w zakresie rozkładu ciężaru odpowiedzialności związanej z ewentualnymi uszkodzeniami Stadionu Śląskiego” – czytamy w komunikacie.

Spotkanie zostanie rozegrane w Gliwicach. Będzie ono kluczowe w kontekście ostatecznego układu tabeli. Obie drużyny walczą o uniknięcie baraży i bezpośredni awans do Ekstraklasy. Mecz Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków zostanie rozegrany w 28. kolejce.

Komentarze