Wisła Kraków – Chrobry: Sobolewski stworzył potwora

Wisła Kraków w drugim sobotnim meczu 25. kolejki Fortuna 1 ligi pewnie pokonała na swoim stadionie Chrobry Głogów (4:1). Biała Gwiazda może pochwalić się już siedmioma zwycięstwami z rzędu.

Radosław Sobolewski
  • Wisła Kraków ma już tylko punkt straty do miejsca zapewniającego bezpośredni awans do elity
  • Biała Gwiazda w sobotni wieczór okazała się lepsza od Chrobrego Głogów (4:1)
  • Krakowski team ma na swoim koncie 13. zwycięstw w sezonie

Nie ma mocnych na Wisłę

Wisła Kraków po reprezentacyjnej przerwie nie zamierzała zwalniac tempa. Jednocześnie w sobotnim starciu z Chrobrym Głogów krakowski team chciał wykorzystać stratę punktów Ruchu Chorzów, tracąc już do drugiej w tabeli ekipy Jarosława Skrobacza zaledwie oczko.

Aż cztery gole padły w pierwszej odsłonie. Wynik meczu otwarty został już w 16. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Miky Villar, popisując się celnym strzałem głową. Z kolei w 22. minucie spotkania gola na 2:0 strzelił Luis Fernandez, który wykorzystał podanie od Angela Rodado.

Jeszcze przed przerwę kontaktowe trafienie dla gości zanotował Rafał Wolsztyński, pokonując Mikołaja Biegańskiego po mocnym uderzeniu. To jednak tylko rozdrażniło 13-krotnego mistrza Polski, bo w 45. minucie bramkę na 3:1 dla Wisły zdobył Luis Fernandez.

W drugiej odsłonie wynik meczu ustalił Angel Rodado i krakowska ekipa zaliczyła w pełni zasłużone zwycięstwo. W następnej kolejce krakowianie zagrają na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Z kolei Chrobry u siebie zagra z Sandecją Nowy Sącz.