Udany start sezonu w wykonaniu Lechii. Nowa gwiazda z hat-trickiem w debiucie [WIDEO]

Lechia Gdańsk wygrała 4:2 z Chrobrym Głogów na inaugurację sezonu 2023/2024 Fortuna 1 Ligi. Bohaterem Biało-Zielonych został autor hat-tricka, Luis Fernandez.

Szymon Grabowski - trener Lechii Gdańsk
PressFocus Na zdjęciu: Szymon Grabowski - trener Lechii Gdańsk
  • Lechia Gdańsk odwróciła losy rywalizacji z Chrobrym Głogów
  • Budowlani od 12. minuty przegrywali 0:1, ale ostatecznie wygrali 4:2
  • Kapitalny debiut zaliczył Luis Fernandez, który zdobył hat-tricka

Luis Fernandez znowu powalczy o koronę króla strzelców?

Lechia Gdańsk bardzo udanie zainaugurowała kampanię 2023/2024 Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Szymona Grabowskiego w 1. kolejce mierzyli się z Chrobrym Głogów, którego pokonali 4:2, chociaż od 12. minuty przegrywali 0:1 po trafieniu Mawrudisa Bugaidisa.

Dwadzieścia minut później bramkę wyrównującą dla gości zdobył Jan Biegański, którego gol był ozdobą tego spotkania. Później do pracy wziął się nowy gwiazdor Budowlanych – Luis Fernandez. Hiszpan w kilkanaście minut skompletował hat-tricka i dał zwycięstwo swojemu nowemu zespołowi.

Trzeba przyznać, że były zawodnik Wisły Kraków ma za sobą fantastyczny debiut w barwach Lechii Gdańsk. Wszystko wskazuje na to, że 29-latek ponownie będzie walczył o koronę króla strzelców Fortuna 1 Ligi, ale tym razem już w koszulce nowej drużyny.

Chrobry Głogów – Lechia Gdańsk 2:4 (1:2)

1:0 Bougaidis 12′

1:1 Biegański 32′

1:2 Fernandez 45+3′

1:3 Fernandez (rzut karny) 53′

1:4 Fernandez (rzut karny) 66′

2:4 Machaj (rzut karny) 90+8′