Arka Gdynia ogłosiła nazwisko nowego trenera

Arka Gdynia
PressFocus Na zdjęciu: Arka Gdynia

Hermes Neves Soares został nowym szkoleniowcem Arki Gdynia. Przypomnijmy, że pierwszoligowy klub kilka dni temu zwolnił Ryszarda Tarasiewicza.

  • Hermes został zatrudniony na stanowisku trenera przez Arkę Gdynia
  • 48-letni Brazylijczyk zastąpił niedawno zwolnionego Ryszarda Tarasiewicza
  • Ekipa z Trójmiasta zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi

Brazylijczyk nowym szkoleniowcem Arki Gdynia

Arka Gdynia za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o zatrudnieniu na stanowisku pierwszego trenera Hermesa Nevesa Soaresa. 48-letni Brazylijczyk podpisał z pierwszoligowym klubem kontrakt obowiązujący do 31 grudnia 2024 roku. Były piłkarz Jagiellonii Białystok czy Korony Kielce dotychczas był asystentem w sztabie szkoleniowym “Żółto-Niebieskich”.

Jestem tutaj łtora roku. Nie żałuję i wiem, że podjąłem najlepszą decyzję. Półtora roku temu otrzymałem propozycję prowadzenia zespołu z drugiej ligi. Wtedy jednak pojawiła się oferta asystenta w Arce, z której skorzystałem. Chciałbym maksymalnie wykorzystać potencjał każdego zawodnika. Możemy i mamy możliwości grania na wysokiej intensywności, agresywności i wysokim pressingiem. Na tym ma bazować nasz styl – powiedział Hermes.

Planujemy korekty w przygotowaniach do rundy wiosennej. Będziemy przygotowywać zespół fizycznie pod styl naszej gry. Pracujemy nad wzmocnieniami. Myślę, że pozyskamy odpowiednich zawodników, których chcemy w Arce i którzy sprawią, że ten zespół będzie silniejszy wiosną. Odpowiedzialność jest zdecydowanie większa niż presja. Przez ten czas, od kiedy jestem w Arce, kibice zawsze nas wspierali. Jestem przekonany, że i wiosną będą z nami – dodał Brazylijczyk.

Hermes Neves Soares wcześniej miał okazję pracować jako asystent w Zawiszy Bydgoszcz i Chojniczance Chojnice oraz zbierał doświadczenie w akademii Jagiellonii Białystok. Arka Gdynia po 18. kolejkach Fortuna 1 Ligi plasuje się na szóstej pozycji w tabeli, która premiuje udziałem w barażach o awans do prestiżowej PKO BP Ekstraklasy.

  • Sprawdź również:
Chojniczanka ma nowego trenera. Powrót po latach
Krzysztof Brede

MKS Chojniczanka przez ponad dwa tygodnie szukała następcy Tomasza Kafarskiego. Ostatecznie klub Fortuna 1 Ligi poinformował o zatrudnieniu Krzysztofa Bredego, który pracował w klubie w latach 2017-2018. Początkiem listopada Chojniczanka zwolniła Tomasza Kafarskiego W ostatnim meczu rundy jesiennej zespół poprowadził Piotr Kieruzel, trener drugiej drużyny Wreszcie, w ostatnio czwartek klub poinformował o zatrudnieniu Krzysztofa Bredego.

Czytaj dalej…

Komentarze