Mario Gotze
Mario Gotze fot. Grzegorz Wajda

Zaskakujący transfer. Goetze ma nowy klub

Bohater finału mistrzostw świata w 2014 roku, Mario Goetze, znalazł nowy klub. Jak informuje Bild, 28-letni pomocnik swoją karierę będzie kontynuował w Holandii. Zawodnik przebywa obecnie w Eindhoven, gdzie przechodzi badania medyczne przed podpisaniem kontraktu z tamtejszym PSV. Goetze ma związać się z holenderskim klubem dwuletnią umową.

Czytaj dalej…

Goetze pozostawał bez klubu od czasu opuszczenia Borussii Dortmund po zakończeniu ostatniego sezonu. Wówczas wygasła jego dotychczasowa umowa z klubem z Signal Iduna Park. Od tamtego czasu doświadczony pomocnik był łączony z wieloma zespołami w całej Europie, a także z przenosinami do Major League Soccer. Ostatnio najczęściej mówiło się o możliwym wzmocnieniu przez niego mającej duże ambicje Herthy Berlin, ale Goetze ostatecznie zdecydował się na inny kierunek.

Według Bilda, Goetze jeszcze we wtorek podpisze dwuletnią umowę z PSV Eindhoven. Ma to umożliwić holenderskiemu klubowi zgłoszenie reprezentanta Niemiec do rozgrywek Ligi Europy. Ostateczny termin na to upływa właśnie dzisiaj.

Cała kariera na niemieckich boiskach

Goetze całą dotychczasową karierę spędził w ojczyźnie, gdzie z dużym powodzeniem reprezentował barwy Borussii Dortmund i Bayernu Monachium. Łącznie na boiskach Bundesligi rozegrał 231 spotkań, zdobywając w nich 57 bramek i notując 61 asyst.

Zawodnik przez wiele lat był również etatowym reprezentantem Niemiec. W drużynie narodowej wystąpił 63 razy, strzelając 17 goli. Jeden z nich zadecydował o zwycięstwie niemieckiego zespołu w finale mistrzostw świata z Argentyną w 2014 roku.

Komentarze