Barcelona przygotowała plan na sprowadzenie Lionela Messiego

Lionel Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Lionel Messi

Choć wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, zdaniem Mundo Deportivo zarząd FC Barcelony pracuje intensywnie nad umożliwieniem Leo Messiemu powrotu do Barcelony. Dziennikarze przedstawili szczegółowy plan Dumy Katalonii.

  • Joan Laporta na poważnie myśli o sprowadzeniu Lionela Messiego z powrotem do klubu
  • Duma Katalonii ma na tę okazję przygotowany już specjalny plan
  • Operacja byłaby niezwykle trudna, jednak nie niemożliwa
  • Wiele zależy mimo wszystko od postawy i zaangażowania Argentyńczyka

W Barcelonie wciąż wierzą w możliwość powrotu Messiego

Pożegnanie z Leo Messim choć bolesne, dla większości kibiców i dziennikarzy związanych z FC Barceloną było nieuniknione. Argentyńczyk pobierał w klubie gigantyczną pensję, a do tego gra była organizowana całkowicie pod niego, co sprawiało, że w ostatnich sezonach gra Blaugrany była czytelna dla rywali. Mimo to zdaniem Mundo Deportivo zarząd klubu szykuje już podwaliny pod powrót legendarnego napastnika. 

Klub planuje poprawić stosunki z napastnikiem, które z uwagi na sposób jego odejścia uległy pogorszeniu. W tym celu rozważa się zorganizowanie mu wielkiego hołdu, a także zaoferowanie roli ambasadora klubu. Sprowadzenie go z powrotem do Barcelony wiąże się jednak z koniecznością spełnienia wielu wymogów ze strony otoczenia Messiego, a także niedopuszczenie do przedłużenia przez niego kontraktu z PSG.

Ponadto klub musiałby najpierw zrobić dla niego miejsce w limicie płacowym. Xavi jest otwarty na współpracę z Messim, jednak musiałby umiejętnie wpasować go w taktykę Dumy Katalonii. Dla Argentyńczyka nie ma obecnie miejsca w środku ataku, gdzie gra Robert Lewandowski, a także na skrzydłach. Tam klub posiada wielu jakościowych zawodników. 

Sprowadzenie Messiego główną misją Laporty

Według Mundo Deportivo umożliwienie 35-latkowi powrotu na Camp Nou jest swego rodzaju misją Joana Laporty, który ma wyrzuty sumienia w związku z rozstaniem z Argentyńczykiem. Zarząd klubu bada również jak jego ewentualny powrót wpłynąłby na marketing klubu. W Katalonii spodziewają się, że ponowne zakontraktowanie Messiego pozytywnie wpłynęłoby zarówno na sprzedaż koszulek i klubowych gadżetów, jak i zainteresowanie meczami. 

Taki scenariusz wydaje się na ten moment mało prawdopodobny, jednak nie niemożliwy. Zdaniem hiszpańskich mediów doszło już do pierwszych kontaktów telefonicznych na linii Laporta – Messi. Żeby 35-latek mógł wrócić do klubu musiałby jednak znacząco obniżyć swoją pensję i zgodzić się na odgrywanie już drugoplanowej roli. Azulgrana nie chce stopować rozwoju Pedriego i Gaviego, zastępując któregokolwiek z Hiszpanów w składzie doświadczonym napastnikiem.

Czytaj dalej: Barcelona zareagowała na wyciek szczegółów kontraktu Messiego. Jest oświadczenie

Komentarze