Xavi namawiał Lewandowskiego do zmiany klubu

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski i jego ewentualny transfer do FC Barcelony to temat, który elektryzuje kibiców piłki nożnej. Nie tylko Bayernu Monachium i Katalończyków. Tymczasem według informacji dziennikarza Matteo Moretto do zmiany klubu namawiał Polaka sam Xavi Hernandez, omawiając kapitanowi Biało-czerwonych istotę projektu.

  • Ważą się losy Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium
  • Polski napastnik ma kontrakt z Bawarczykami do końca następnego sezonu
  • 33-latka chce mieć u siebie FC Barcelona

Lewandowski maszyną do zdobywania bramek

Robert Lewandowski ma kontrakt ważny z Bayernem Monachium do końca czerwca 2023 roku. Polski napastnik jest jednocześnie jednym z tych kluczowych zawodników giganta Bundesligi, który wciąż nie otrzymał propozycji nowej umowy.

Dziennikarz Matteo Moretto podaje natomiast, że FC Barcelona już od kilku tygodni pracuje nad zrealizowaniem transferu z udziałem Polaka. Doszło już do kilku spotkań między prezydentem Katalończyków Joanem Laportą a agentem Lewego Pinim Zahavim.

Gra toczy się na całego

Xavi Hernandez miał z kolei osobiście spotkać się z Lewandowskim. Hiszpan chciał wyjaśnić reprezentantowi Polski, jak miałaby wyglądać Barca z nim w składzie. Polak podobno przekonał się do transferu. Niemniej żadna umowa nie została jeszcze zawarta. W związku z tym kwestia ewentualnego transferu jest otwarta.

Zobacz także:

33-latek w trakcie trwającej kampanii rozegrał 29 meczów w Bundeslidze, strzelając w nich 32 gole. Lewandowski ma też na swoim koncie jedną asystę w lidze niemieckiej. Zawodnik do Bayernu trafił z Borussii Dortmund w 2014 roku na zasadzie wolnego transferu. Dzisiaj jego wartość wynosi 50 milionów euro.

Czytaj więcej: Barcelona zdecydowała jaką kwotę może zapłacić za Lewandowskiego

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12 kwietnia 2022 21:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze