Wielki transfer Realu nadchodzi. Jest już porozumienie

Antonio Ruediger
Pressfocus Na zdjęciu: Antonio Ruediger

Antonio Ruediger oficjalnie latem opuści Chelsea. Niemiec wkrótce będzie miał nowy klub. Po piłkarza sięgnie Real Madryt, który finalizuje transfer.

  • Sezon 2021/2022 jest ostatnim dla Antonio Ruedigera w Chelsea
  • Niemiec ma kontynuować karierę w La Lidze
  • 29-latek dogadał się z Realem Madryt

Real Madryt się zbroi

Chelsea zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji drużyn z najmniejszą liczbą straconych bramek (27). The Blues ustępują jedynie liderującemu Manchesterowi City (21) i drugiemu w tabeli Liverpoolowi (22). Świetna postawa londyńczyków w tym aspekcie jest między innymi zasługą Antonio Ruedigera.

Niemiecki środkowy obrońca to kluczowe ogniwo w układance Thomasa Tuchela. W tym sezonie 29-latek rozegrał 47 meczów. Jego statystyki są imponujące, ponieważ strzelił pięć goli i zaliczył cztery asysty. Ruediger wraz z końcem czerwca rozstanie się z Chelsea, co zostało oficjalnie potwierdzone.

Daliśmy z siebie wszystko, aby go zatrzymać. A teraz jesteśmy w sytuacji, w której z powodu sankcji nie możemy nic zrobić, a Toni odchodzi. Mamy w związku z tym związane ręce. Nie wiem jaki byłby wynik negocjacji bez sankcji. To jest jego decyzja. To smutne, ale nie bierzemy tego do siebie – tak dla Sky Sports decyzję Ruedigera o nie przedłużeniu kontraktu z Chelsea skomentował jej trener.

Niemiec odrzucił propozycję Chelsea w wysokości 230 tysięcy funtów. Pieniądze nie są najważniejsze dla 29-latka, który nie skorzystał też z oferty Manchesteru United kosztem Realu Madryt. To będzie bowiem nowy pracodawca Ruedigera. Piłkarz zawarł już ustne porozumienie z Królewskimi, którzy mają mu płacić rocznie ponad dziesięć milionów euro. Umowa zawodnika będzie długoterminowa. Na ten moment nie została ona podpisana, ale trwa ustalanie jej szczegółów.

Czytaj także: Nieskuteczność Benzemy nie przeszkodziła Realowi, zwycięski thriller Barcelony

Komentarze