Trincao został znów wypożyczony z Barcelony

Piłkarze Sportingu Lizbona
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Sportingu Lizbona

Francisco Trincao zgodnie z medialnymi doniesieniami kolejny raz w trakcie pobytu w FC Barcelonie został wypożyczony. Tym razem Portugalczyk został wypożyczony do Sportingu Lizbona. Przedstawiciel ligi portugalskiej ogłosił nowinę w swoich mediach klubowych.

  • Trincao został na najbliższy sezon wypożyczony przez Barcelonę do Sportingu
  • Portugalczyk ma być w ekipie z Lizbony jedną z kluczowych postaci
  • Umowa związana z wypożyczenia 22-latka ma obowiązywać przez jeden sezon

Trincao wzmocnił ofensywę Sportinu

Francisco Trincao zasilił szeregi FC Barcelony latem 2020 roku. Portugalczyk kosztował 31 milionów euro Katalończyków. W ekipie z Camp Nou piłkarz rozegrał zaledwie 42 mecze, notując w nich trzy trafienia i dwie asysty.

Sporting Lizbona za pośrednictwem mediów klubowych przekazał natomiast, że zostało sfinalizowane wypożyczenie siedmiokrotnego reprezentanta Portugalii. 22-latek trafił do teamu z Jose Alvalade do końca czerwca 2023 roku.

Trincao został jednocześnie kolejny raz wypożyczony przez hiszpański klub. W poprzedniej kampanii zawodnik reprezentował barwy Wolverhampton Wanderers. Ogólnie w drużynie z Molineux Stadium piłkarz zaliczył 30 meczów, zdobywając w nich trzy bramki.

W zespole z Lizbony piłkarz może rywalizować o miejsce w składzie z Marcusem Edwardsem. Na podobnej pozycji co Trincao może grać również Tabata. Lizbończycy nowy sezon ligowy zaczną w pierwszy weekend sierpnia. Pierwszy rywalem Sportingu będzie Braga.

Czytaj więcej: Barcelona potwierdziła finalizowanie cennego transferu

Komentarze