Theo Walcott
Theo Walcott fot. PressFocus

Walcott ponownie Świętym!

Theo Walcott po niemal 15 latach wraca na St Mary’s Stadium. W ostatnim dniu okna transferowego, były reprezentant Anglii przeszedł na zasadzie wypożyczenia z Evertonu do Southampton.

Czytaj dalej…

Właśnie w drużynie Southampton Walcott stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce. W pierwszej drużynie Świętych zadebiutował mając zaledwie 16 lat i cztery miesiące. Łącznie rozegrał w niej 22 spotkania, zdobywając pięć bramek.

W styczniu 2006 roku przeniósł się do londyńskiego Arsenalu, którego barw bronił przez 12 lat. Koszulkę Kanonierów zakładał aż 398 razy, zdobywając 108 bramek. Od stycznia 2018 roku był zawodnikiem Evertonu, występując w 85 oficjalnych meczach i 11 razy wpisując się w nich na listę strzelców.

– Miałem kilka propozycji z innych klubów, ale czekałem aż zgłosi się po mnie Southampton, który jest częścią mnie i uczynił mnie zawodnikiem, którym jestem. Pewnie będę płakał, kiedy ponownie zagram w jego barwach, tak wiele to dla mnie znaczy. Brakowało mi słów, kiedy na stole pojawiła się propozycja z Southampton. Była to dla mnie łatwa decyzja – powiedział Walcott.

Komentarze