La Liga
La Liga

Valencia negocjuje transfer pomocnika Leicester

Valencia jest poważnie zainteresowana pozyskaniem Adriena Silvy. Jak informuje Superdeporte, przedstawiciele klubu z Estadio Mestalla prowadzą w tej sprawie zaawansowane rozmowy z Leicester City, którego Portugalczyk jest zawodnikiem.

Czytaj dalej…

Adrien Silva ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniu w AS Monaco, ale klub francuskiej Ligue 1 ze względów finansowych nie zdecydował się na skorzystanie z opcji definitywnego transferu. 31-letni zawodnik rozegrał w tym czasie 40 spotkań, notując dwie asysty.

Nieudany pobyt w Anglii

Po zakończeniu sezonu 2019/20 Portugalczyk wrócił na King Power Stadium, gdzie swojego dotychczasowe pobytu zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Do Leicester trafił latem 2017 roku za 25 milionów euro ze Sportingu Lizbona, ale podczas półtorarocznego pobytu w tym klubie wystąpił zaledwie 21 razy.

Jego obecna umowa z Leicester obowiązuje tylko do czerwca 2021 roku, co sprawia, że kwota ewentualnego transferu nie powinna być wygórowana. Tym bardziej, że piłkarz nie znajduje się w planach menedżera Lisów Brendana Rodgersa.

Problemy Valencii w drugiej linii

Adrien Silva ma rozwiązać cześć problemów w drugiej linii Valencii, z którą w ubiegłym miesiącu pożegnali się Dani Parejo, Francis Coquelin i Ferran Torres. Jeszcze bardziej pole manewru w drugiej linii zespołu z Mestalla ograniczyła kontuzja Carlosa Solera.

Ze zmagającą się z problemami finansowymi Valencią, po zakończeniu ostatniego sezonu pożegnali się również Rodrigo Moreno, Cristiano Piccini, Ezequiel Garay, Jaume Costa i Alessandro Florenzi.

Komentarze