Arsenal złożył ofertę za Manuela Locatelliego

Manuel Locatelli
Pressfocus Na zdjęciu: Manuel Locatelli

Z informacji przekazanych przed “Daily Mail” wynika, że Arsenal złożył właśnie pierwszą ofertę za Manuela Locatelliego. Środkowy pomocnik uznany za rewelację Euro 2020 dotychczas łączony był przenosinami do Juventusu.

  • Arsenal złożył pierwszą ofertę Sassuolo za Locatelliego
  • Kanonierzy są skłonni wydać około 40 milionów euro
  • Agent piłkarza potwierdził medialne doniesienia i w wyścigu o podpis 23-latka pojawił się nowy klub

Manuel Locatelli trafi do Arsenalu?

Według angielskich mediów oraz samego agenta Manuela Locatelliego, Arsenal kontaktował się z Sassuolo w sprawie wykupu usług 23-latka. Dotychczas głównym faworytem do pozyskania rewelacji Euro 2020 był Juventus. Stara Dama stara się jednak nie wydawać zbyt wielu pieniędzy i zaraz po zakończeniu mistrzostw Europy złożyła swoją ofertę, w której najpierw zawodnik zostałby wypożyczony, natomiast później wykupiony za około 30 milionów euro.

Tymczasem Mikel Arteta przed startem nowego sezonu pragnie wzmocnić kadrę i wywalczyć upragnione miejsce w czołówce Premier League, dające później możliwość gry w Lidze Mistrzów. Hiszpan lubi też stawiać na młodych graczy i po rozmowach w klubowymi władzami, Arsenal złożył oficjalną ofertę za Locatelliego.

Do siedziby Sassuolo przybyła całkiem konkretna propozycja. Kanonierzy gotowi są zapłacić o 10 milionów więcej niż Juventus.

Dla zawodnika ważny jest rozwój

“Daily Mail” donosi również, że Allegri tak łatwo nie odpuści i zrobi wszystko, aby Locatelli od końca sierpnia reprezentował barwy Juve. Ekipa z Turynu jest gotowa poświęcić w całej transakcji swojego młodzieżowca, Nicolo Fagioli i dodatkowo zapłacić resztę kwoty.

Otoczenie zawodnika jest przekonane, że ich podopieczny wkrótce wybierze klub, w którym spędzi kolejne lata. Nieoficjalnie we Włoszech mówi się jeszcze, że Locatelli pragnie walczyć o najwyższe cele oraz zależy mu na regularnych występach w Lidze Mistrzów, co zdecydowanie przemawia na korzyść Juventusu.

Przeczytaj również: Gattuso zdradził kulisy nieudanych rozmów z Tottenhamem

Komentarze