Legia potwierdziła transfer, pomocnik z Ukrainy wzmocnił mistrza Polski

Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa fot. PressFocus

Legia Warszawa w oficjalnym komunikacie poinformowała, że nowym zawodnikiem stołecznego klubu, został Ihor Charatin. Reprezentant Ukrainy związał się z mistrzami Polski umową do końca czerwca 2024 roku.

  • Legia Warszawa sfinalizowała transfer ukraińskiego pomocnika
  • Szeregi Wojskowych wzmocnił Ihor Charatin
  • 26-latek związał się ze stołeczną ekipa kontraktem do końca czerwca 2024 roku

Legia wzmocniona w pomocy

Legia Warszawa, pozyskując Charatina, wzmocniła się w drugiej linii. Nowy nabytek teamu ze stolicy Polski to trzykrotny mistrz Węgier. W drużynie narodowej rozegrał jak na razie cztery mecze. Charatin ma też na swoim koncie występy w europejskich pucharach. Zbierał doświadczenie między innymi w bojach przeciwko takim zespołom jak: Man Utd, czy Athletic Bilbao.

W poprzedniej kampanii zaliczył łącznie 37 meczów, strzelając w nich sześć goli. Ponadto na koncie zawodnika znalazły się cztery asysty. Tymczasem w tym sezonie Charatin wystąpił w dziewięciu meczach, notując w nich jedno trafienie i dwie asysty.

– Pozyskaliśmy zawodnika o profilu, którego brakowało nam do tej pory w kadrze. Jestem przekonany, że Ihor Charatin wniesie dużo jakości do zespołu, dzieląc się swoim dotychczasowym doświadczeniem i będzie wzmocnieniem naszej drużyny – mówił cytowany przez oficjalną stronę klubową dyrektor sportowy Legii Warszawa – Radosław Kucharski.

– Reprezentant Ukrainy gra na pozycji defensywnego pomocnika, posiada bardzo dobre warunki fizyczne, świetnie gra w powietrzu i jest niebezpieczny przy stałych fragmentach gry – dodał działacz Wojskowych.

Czytaj więcej: Legia blisko hitowego wzmocnienia

Komentarze