Napoli wypchnie Milika do Premier League?

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Szanse na przeprowadzenie transferu Arkadiusza Milika z Napoli do Romy maleją z każdą godziną. Jeszcze przed weekendem wydawało się, że podpisanie przez reprezentanta Polski kontraktu z klubem ze Stadio Olimpico jest formalnością. W międzyczasie pojawiły się komplikacje, które mogą sprawić, że do transakcji nie dojdzie. Nie oznacza to jednak, że Milik pozostanie w Neapolu na kolejny sezon. Jak informuje Tuttomercatoweb, władze Azzurrich będą próbowały sprzedać Polaka do Premier League.

Czytaj dalej…

Milik miał się przenieść do Romy na zasadzie wypożyczenia z obowiązkowym wykupem. Kwota transferu miała opiewać na 18 milionów euro plus siedem milionów euro bonusów. Na przeszkodzie stanął jednak brak porozumienia zawodnika ze swoim obecnym klubem w kwestiach dotyczących praw do wizerunku, wypłaty zaległych wynagrodzeń oraz kary nałożonej na niego za bunt z listopada ubiegłego roku.

Juventus stracił cierpliwość

Od finalizacji transferu Arkadiusza Milika w bardzo dużym stopniu uzależnione było również przejście Edina Dzeko z Romy do Juventusu. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że Bośniak w Turynie nie zagra.

Władze Starej Damy uznały, że nie mogą dłużej czekać i zdecydowały się sięgnąć po innego piłkarza. Drużynę Andrei Pirlo ma zasilić Alvaro Morata, który jest już w Turynie. Do Juventusu ma trafić z Atletico Madryt na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.

Milik bez przyszłości w Neapolu

Reprezentant Polski jest związany z Napoli umową do czerwca 2021 roku. Klub był zainteresowany jej przedłużeniem, ale sam Milik odrzucał wszystkie dotychczasowe propozycje, licząc przede wszystkim na finalizację transferu do Juventusu. Do tego jednak nie doszło, coraz mniej prawdopodobne jest również jego przejście do Romy.

Władze Napoli już kilka tygodni temu jasno określiły swoje stanowisko ws. przyszłości polskiego napastnika. Milik na występy w Napoli w sezonie 2020/21 będzie mógł liczyć tylko pod warunkiem podpisania nowego kontraktu. W innym przypadku czekać go będzie ławka rezerwowych lub trybuny.

Napoli chce tego uniknąć i cały czas liczy na wytransferowanie piłkarza. Jeżeli jego sprzedaż do Romy okaże się niemożliwa, przedstawiciele włoskiego klubu, jak informuje Tuttomercatoweb, będą chcieli sprzedać go do jednego z klubów Premier League. W ostatnich tygodniach Milik był łączony między innymi z Tottenhamem Hotspur.

Komentarze