Bakayoko kontaktował się z Milanem

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Tiemoue Bakayoko tęskni za Mediolanem i chciałby wrócić do klubu z San Siro. Francuski pomocnik miał w ostatnich tygodniach skontaktować się z przedstawicielami Milanu, wyrażając gotowość powrotu do drużyny Rossonerich – informuje Tuttosport.

Czytaj dalej…

25-latek występował w zespole Milanu w sezonie 2018/19, kiedy był wypożyczony z londyńskiej Chelsea. We włoskiej Serie A rozegrał wówczas 31 spotkań, zdobywając jednego gola. Mimo dobrej postawy wrócił do Londynu.

Chelsea gotowa na sprzedaż

Aktualnie Bakayoko przebywa na wypożyczeniu w Monaco, które dysponuje prawem do definitywnego transferu. Mało prawdopodobne jest jednak, aby z niego skorzystało. Francuz tym samym latem ponownie wróci do Chelsea, która najchętniej definitywnie by się z nim pożegnała.

Bakayoko nie ukrywa, że najlepiej czuł się w Mediolanie i chciałby ponownie dołączyć do drużyny Rossonerich. Nie wiadomo jednak, czy takim rozwiązaniem zainteresowane będą władze Milanu. Wydaje się, że w grę mogłoby wchodzić jedynie kolejne wypożyczenie z opcją definitywnego transferu w 2021 roku.

Sam piłkarz jest związany z Chelsea umową do czerwca 2022 roku. Klub ze Stamford Bridge, sprowadzając go w 2017 roku z Monaco, wyłożył za niego 40 milionów euro. Teraz chciałby odzyskać jak największą część tej kwoty.

Komentarze