Transferowy hit w pierwszej lidze! Luis Fernandez znalazł nowy klub

Lechia Gdańsk jest autorem jednego z najciekawszych ruchów na polskim rynku transferowym. Do pierwszoligowca dołączył Luis Fernandez, czyli absolutna gwiazda Wisły Kraków. Hiszpan podpisał z klubem z Pomorza roczny kontrakt.

Luis Fernandez
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Luis Fernandez
  • Luis Fernandez został nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk
  • Hiszpan podpisał z klubem z Pomorza roczny kontrakt
  • W zeszłym sezonie był najlepszym strzelcem i największą gwiazdą Wisły Kraków

Sensacyjny transfer gdańszczan

Luis Fernandez w sezonie 2022/2023 był absolutną gwiazdą pierwszej ligi. Najlepszy strzelec Wisły Kraków zgromadził 20 bramek oraz 7 asyst, kilkukrotnie samodzielnie zapewniając swojej drużynie istotne punkty. Jego wygasający kontrakt nie został przedłużony, gdyż obie strony nie dogadały się w kwestii warunków finansowych.

W kontekście przyszłości Hiszpana mówiło się o czołowych klubach Ekstraklasy, a także zagranicznych ofertach. Media sugerowały natomiast, że dla wielu ekip Fernandez jest zwyczajnie za drogi. W środę Lechia Gdańsk, która niedawno trafiła do rąk nowych właścicieli, ogłosiła sensacyjny transfer.

To wielkie osiągnięcie, że Luis zgodził się dołączyć do zespołu Lechii Gdańsk. Jego przybycie pokazuje jakie są nasze ambicje – jako, że zamierzamy stworzyć na nowo ambitną drużynę, która pozwoli nam wrócić do Ekstraklasy tak szybko, jak to możliwe. Jestem bardzo wdzięczny Luisowi, że zaakceptował to wyzwanie oraz rolę lidera naszej drużyny – mówi prezes klubu Paolo Urfer.

Zobacz również: Błaszczykowski powie “dość”? Wiele na to wskazuje

Komentarze

Na temat “Transferowy hit w pierwszej lidze! Luis Fernandez znalazł nowy klub