Andre Onana przeniesie się do Francji?

Andre Onana
Andre Onana Pressfocus

Od dłuższego czasu Andre Onana jest obiektem zainteresowań europejskich gigantów. Transfer z udziałem bramkarza Ajaksu Amsterdam był wielką niewiadomą, ponieważ Kameruńczyk otrzymał zakaz gry w piłkę z powodu wykrycia nielegalnych substancji w jego organizmie. Teraz, kiedy otoczenie piłkarza złagodziło wyrok, usługami 25-latka zainteresował się Olympique Lyon.

  • Andre Onana został oskarżony o doping, ale po kilku apelacjach udało się skrócić zawieszenie do września
  • Olympique Lyon jest zainteresowany wykupem Kameruńczyka

Andre Onana wróci do futbolu wcześniej

Andre Onana nie czuje się już dobrze w Amsterdamie. Wychowanek FC Barcelony rozegrał w poprzednim sezonie zaledwie 20 spotkań, jednak wszystko było powodem decyzji podjętej po kontroli antydopingowej. Kameruńczyk został oskarżony o przyjęcie nielegalnej substancji i usłyszał druzgocącą wiadomość. Władze zakazały 25-latkowi treningów z drużyną Ajaksu Amsterdam, a także gry w piłkę przez kolejny rok.

Otoczenie zawodnika nie mogło pogodzić się z tą decyzją i po kilku apelacjach zmniejszono wyrok do końca września. Taki obrót spraw otwiera furtkę Onanie na szukanie nowego pracodawcy. Godenzonen są skłonni sprzedać swojego golkipera teraz, ponieważ Kameruńczykowi kończy się kontrakt z końcem czerwca 2022 roku.

Peter Bosz planuje rewolucję w Olympique Lyon

Piłkarze Olympique Lyon poznali nowego trenera jeszcze przed startem Euro 2020. Peter Bosz przejął stery w klubie, po tym jak został zwolniony z Bayeru Leverkusen. Teraz holenderski trener pragnie zbudować drużynę, która co roku będzie bić się o najwyższe cele.

Szkoleniowiec dość dobrze zna się z Andre Onaną. Obaj panowie pracowali razem w Amsterdamie i teraz znów mogą trafić na siebie. Według doniesień „L’Equipe” – Kameruńczyk jest już po wstępnych rozmowach z przedstawicielami z Lyonu. Francuski dziennik, twierdzi że Onana jest skłonny przenieść się do Francji, ponieważ odpowiada mu wizja klubu na jego najbliższą przyszłość.

Golkiper początkowo występowałby jedynie w Pucharze Francji oraz kilku meczach Ligi Europy. Jest to plan, który pomoże 25-latkowi wrócić do optymalnej formy, natomiast po roku spędzonym w Lyonie, rozpocząłby walkę o bluzę z “numerem jeden”.

Obecnie mówi się o kwocie ośmiu milionów euro. Oprócz francuskiej ekipy usługami bramkarza jest zainteresowany jeszcze Arsenal oraz Inter Mediolan.

Przeczytaj również: TOP 13 potwierdzonych letnich transferów

Komentarze