Ten Hag chce zatrzymać pomocnika mimo zainteresowania Newcastle

Scott McTominay
PressFocus Na zdjęciu: Scott McTominay

Newcastle United jest jednym z dwóch klubów Premier League zainteresowanych pozyskaniem podczas letniego okienka transferowego Scotta McTominaya z Manchesteru United. Do transferu najprawdopodobniej nie dojdzie, bowiem zawodnika na Old Trafford chce zatrzymać Erik ten Hag.

  • Newcastle United interesuje się Scottem McTominayem
  • Erik ten Hag nie zainteresowany sprzedażą pomocnika United
  • Również gracz woli pozostać na Old Trafford

Scott McTominay zostaje na Old Trafford

Newcastle United ma jak dotąd bardzo udane lato, dzięki sprowadzeniu trzech ważnych graczy: Matta Targetta, Nicka Pope’a i Svena Botmana. Sroki chcą wspiąć się w tabeli Premier League w przyszłym sezonie pod wodzą Eddiego Howe’a, a jednym z obszarów, który wciąż wymaga wzmocnienia jest pomoc.

Według brytyjskiego Express Manchester United otrzymał wiadomość od Newcastle oraz innej drużyny Premier League z zapytaniem o dostępność Scotta McTominay, ale nie podjęto jeszcze formalnych działań w tej sprawie.

Według źródła, Newcastle lub każdy inny klub, który zwróci się do Czerwonych Diabłów z ofertą za pomocnika, nie otrzyma pozytywnej odpowiedzi, ponieważ Ten Hag postrzega reprezentanta Szkocji jako kluczowego gracza w swoich planach. United już tego lata stracili Paula Pogbę, Nemanję Maticia, Jessego Lingarda i Juana Matę i mają spore braki kadfrowe w tej strefie boiska.

Klub z Old Trafford naciska obecnie na podpisanie kontraktu z Frenkie de Jongiem z Barcelony, jednak negocjacje zdaje się, że utknęły w martwym punkcie ze względu na niechęć gracza na dołączenie do United, mimo osiągnięcia porozumienia między dwoma klubami.

To, czy Newcastle United faktycznie złoży oficjalną ofertę kupna McTominay, dopiero się okaże. Jednak warto podkreślić, że reprezentant Szkocji jest zdeterminowany, aby pozostać na Old Trafford, donosi Express, ponieważ pomocnik ma jeszcze trzy lata kontraktu i zamierza stać się kluczowym graczem pod wodzą nowego holenderskiego menedżera.

Zobacz również: Poznaliśmy przyszłość Mo Salaha!

Komentarze