Sterling zaczyna testy, gigant finalizuje big deal

Raheem Sterling
fot. PressFocus Na zdjęciu: Raheem Sterling

Raheem Sterling lada moment zmieni barwy klubowe. Reprezentant Anglii ma zasilić szeregi Chelsea. Dzisiaj zawodnik zaczyna testy medyczne przed finalizacją transakcji.

  • Raheem Sterling kończy swoją przygodę z Man City
  • Reprezentant Anglii za ponad 47 milionów funtów trafi do Chelsea
  • 27-latek ma byc kluczową postacia w drużynie ze Stamford Bridge

Sterling zamieni Man City na Chelsea

Raheem Sterling nie znajduje się w planach Josepa Guardioli na nową kampanię, co zwiastuje zmiane klubu przez Anglika. W kontekście przyszłości piłkarza wymieniona różne ekipy. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że zawodnik wyląduje w ekipie ze Stamford Bridge.

W sobotę światło dzienne ujrzała informacja, że Man City uzgodnił sumę odstępnego za Sterlinga z Chelsea. Reprezentant Anglii według wieści Sky sport ma trafić do teamu z Londynu za 47,5 miliona funtów plus 2,5 miliona funtów w formie bonusów. 27-latek ma był najlepiej opłacany w Chelsea.

Zobacz także:

Sterling według medialnych wieści zaczął już testy medyczne przed finalizacją transferu. Jeśli transakcja zostanie oficjalnie ogłoszona, będzie to trzeci wielki klub z Premier League piłkarza. Zawodnik ma parafować kontrakt do 2027 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Sterling ma za sobą sezon, w którym wystąpił w 47 spotkaniach. Strzelił w nich 17 goli, a także zaliczył dziewięć kluczowych podań. W szeregach Chelsea piłkarz będzie mógł rywalizować o miejsce w składzie między innymi z takimi zawodnikami jak Christian Pulisić, czy Timo Werner.

Czytaj więcej: Kluby na zakupach: Lewy, Neymar i Ronaldo w TOP oczekiwanych transferów

Komentarze