Sterling odrzucił zaloty innych klubów

Raheem Sterling
Pressfocus Na zdjęciu: Raheem Sterling

Raheem Sterling był ostatnio łączony z opuszczeniem Man City. Chętnych nie brakowało i wiele mówiło się o przenosinach do Realu Madryt. Tymczasem najnowsze raporty Daily Mirror wskazują na pozostanie Anglika na Etihad.

  • Raheem Sterling zostaje w Man City na kolejny sezon
  • Piłkarz wypełni swój kontrakt do końca i odejdzie na zasadzie wolnego transferu
  • W nowej kampanii planuje pomóc w obronie mistrzostwa Anglii i na wykręceniu jak najlepszego wyniku w Lidze Mistrzów

Sterling jeszcze na sezon w Man City

Raheem Sterling próbował zmienić klub rok temu. Wówczas Pep Guardiola przebył długą rozmowę ze swoim podopiecznym, wybijając mu ten pomysł z głowy. Wygląda na to, że Anglik nawet nie myśli o opuszczeniu Man City w najbliższym okienku.

W ostatnich tygodniach był łączony z przenosinami m.in. do Realu Madryt. Chętnych nie brakowało również na krajowym podwórku. Niemniej jednak, Sterling podjął ostateczną decyzję i zostaje na kolejny sezon. Wraz z końcem kampanii 2022/23 wygaśnie też jego kontrakt. Stąd już zimą rozpocznie wstępne przymiarki w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

– “Raheem Sterling rozważa pozostanie w Manchesterze City jeszcze przez jeden sezon i odejście, gdy skończy mu się kontrakt” – czytamy we wstępie artykułu Daily Mirror .

Raheem Sterling ma za sobą niezwykle wymagający sezon. Obronił tytuł najlepszej drużyny Premier League, a do tego walczył też na innych frontach. Co prawda, nie udało się zgarnąć żadnego trofeum w rozgrywkach pucharowych.

Dziś plan jest jasny. Na koniec przygody w City, 28-latek celuje w historyczny triumf klubu w Lidze Mistrzów. Do tego spróbuje poprawić tegoroczne statystyki. Łącznie zagrał w 47 meczach, notując w nich 17 gol i dziewięć asyst.

Czytaj więcej: Ku chwale ojczyzny – dlaczego Gareth Bale nie błyszcząc w Realu Madryt, nigdy nie zawodził w reprezentacji Walii?

Komentarze