Stępiński zmieni klub? Hellas Werona negocjuje transfer Polaka

Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński fot. PressFocus

Mariusz Stępiński prawdopodobnie niebawem na jakiś czas zakończy swoją przygodę z Włochami. Coraz bardziej realny scenariusz zakłada, że były napastnik między innymi FC Nantes zostanie wypożyczony do jednej z ekip z Cypru. Informacje w tej sprawie ujawnił dziennik Corriere dello Sport.

  • Mariusz Stępiński wkrótce może zmienić barwy klubowe
  • 26-latek znalazł się na celowniku Apollony Limassol, o czym informuje Corriere dello Sport
  • Do ekipy z Cypru zawodnik ma dołączyć na wypożyczenie

Mariusz Stępiński blisko zmiany klubu

Mariusz Stępiński znalazł się na celowniku Apollonu Limassol, który znany jest z tego, że lubi stawiać na polski zawodników. W przeszłości w tej drużynie grali między innymi: Łukasz Sosin, Radosław Michalski, Kamil Kosowski, czy Arkadiusz Piech.

Piłkarz mający w swoim piłkarskim CV takie kluby jak Widzew Łódź, czy Ruch Chorzów do Apollonu ma zostać wypożyczony. Stępiński wciąż ma ważny kontrakt z Hellasem Werona, obowiązujący do końca czerwca 2024 roku.

Czterokrotny reprezentant Polski do Włoch trafił w 2017 roku. Najpierw zasilił szeregi Chievo Werona. Ostatnio grał z kolei w Serie B, broniąc barw Lecce. W poprzedniej kampanii 26-latek wystąpił w 33 spotkaniach, zdobywając w nich 10 bramek. Ponadto na koncie napastnika znalazły się trzy asysty.

Niewykluczone, że w kontekście przyszłości Stępińskiego dużo będzie zależeć od tego, czy Apollon wywalczy sobie miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. W ramach II rundy eliminacyjnej tych rozgrywek ekipa z Cypry rywalizuje z Żyliną Jakuba Kiwiora. W pierwszym starciu ekipa ze Słowacji wygrała 3:1.

Czytaj więcej: Arkadiusz Reca rozchwytywany, gigant zainteresowany Polakiem

Komentarze