Skorża dostanie snajpera. Król strzelców zagra w Japonii

Giorgos Giakoumakis
PressFocus Na zdjęciu: Giorgos Giakoumakis

Giorgos Giakoumakis przeszedł testy medyczne przed transferem do Urawa Red Diamonds, zdradza Sky Sports. Napastnik, który zaliczył 12 występów w koszulce Górnika Zabrze będzie pracował z Maciejem Skorżą.

  • Giorgos Giakoumakis zamieni Szkocję na Japonię
  • Grek zostanie zawodnikiem Urawa Red Diamonds
  • Na Saitama Stadium napastnik będzie trenował pod wodzą Macieja Skorży

Giakoumakis zagra w Japonii

Giorgos Giakoumakis jest znany nie tylko z gry dla zabrzańskich Górników, ale przede wszystkim z osiągnięcia, jakie udało mu się wywalczyć w sezonie 20/21. Grek zdobył 26 bramek w barwach VVV-Venlo i został królem strzelców holenderskiej Eredivisie. Znakomita postawa w barwach ekipy ze stadionu De Koel zaowocowała zainteresowaniem silniejszych drużyn i w lecie 2021 roku prawonożny snajper został kupiony przez Celtic za 2,5 mln euro.

Po półtora roku w barwach The Bhoys Giakoumakis rozpoczyna nowy etap w swojej karierze. Zgodnie z informacjami Sky Sports grecki napastnik przeszedł już testy medyczne przed transferem do Japonii, gdzie zagra w ekipie Urawa Red Diamonds. W Saitamie będzie współpracował z Maciejem Skorżą, który niedawno rozpoczął pracę w roli pierwszego tenora Czerwonych Diabłów.

Celtic zarobi na Greku około 3,5 miliona euro. Do walki o podpis 28-latka włączyła się także amerykańska Atlanta, jednak Szkoci odrzucili propozycję wypożyczenia z opcją wykupu.

Komentarze