Napoli przechwyci świeżo upieczonego reprezentanta Włoch?

Luciano Spalletti
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Luciano Spalletti

Simone Pafundi ostatnio przeżywa wielkie dni – szesnastoletni pomocnik najpierw zadebiutował w dorosłej reprezentacji Włoch, a teraz jego usługami zainteresowało się Napoli.

  • Roberto Mancini powołał Simone Pafundiego do reprezentacji Włoch
  • 16-letni pomocnik zadebiutował w kadrze narodowej
  • Jego rozwój bacznie śledzi Napoli

Simone Pafundi przeprowadzi się do Neapolu?

Młody piłkarz Udinese Calcio Simone Pafundi jeszcze kilka tygodni temu na pewno nie spodziewał się, że tak szybko zadebiutuje w seniorskiej reprezentacji Włoch. Selekcjoner “Azzurrich” Roberto Mancini sensacyjnie powołał tego 16-letniego ofensywnego pomocnika i dał mu zadebiutować w towarzyskim meczu przeciwko Albanii.

Bardzo utalentowany playmaker zameldował się na boisku pod koniec spotkania kontrolnego w Tiranie, które zakończyło się wynikiem 3:1 dla Italii. Jak donosi “Calciomercato”, Simone Pafundi znalazł się na celowniku Napoli, które chciałoby pozyskać młodzieńca podczas najbliższego letniego okienka.

  • Czytaj więcej:
Ruediger poleca Realowi Madryt sprowadzenie swojego rodaka
Antonio Ruediger

Antonio Ruediger bardzo szybko wkomponował się w drużynę Realu Madryt i niewykluczone, że w przyszłości będzie grał na Santiago Bernabeu ze swoim młodszym rodakiem. 29-letni stoper uważa, iż Jamal Musiala ma wszystko, by trafić do stolicy Hiszpanii. Jamal Musiala to jeden z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia Umiejętności swojego młodszego kolegi docenia Antonio Ruediger Doświadczony obrońca

Czytaj dalej…

Udinese Calcio nie ma jednak zamiaru rozstawać się ze swoim wielkim talentem i liczy na to, że Simone Pafundi w przyszłym sezonie na stałe dołączy do pierwszej drużyny “Zebr”. Tak więc klub prowadzony przez Luciano Spallettiego nie będzie miał łatwego zadania, jeśli chodzi o sprowadzenie 16-latka.

Kontrakt jednokrotnego reprezentanta Włoch z Udinese Calcio wygasa 30 czerwca 2025 roku. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez “Transfermarkt” na 1,5 miliona euro.

Komentarze