Sensacyjnie doniesienia Sport-Express – Krychowiak wróci do Krasnodaru?

Grzegorz Krychowiak
Pressfocus Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Choć gdy w marcu opuszczał FK Krasnodar, był osądzany przez media i kibiców od czci i wiary, Sport Express donosi, że Grzegorz Krychowiak może w sezonie 2022/2023 ponownie występować w klubie z Kraju Krasnodarskiego.

  • Polski pomocnik ma ważny kontrakt z FK Krasondar do 30 czerwca 2024
  • Po tym jak Grzegorz Krychowiak opuścił w marcu Rosją, przez miejscowe media został nazwany “szczurem”
  • Mimo to, Sport-Express uważa, że latem reprezentant Polski ponownie zagra w lidze rosyjskiej

Co latem zrobi Krychowiak?

Grzegorz Krychowiak do FK Krasnodar trafił latem 2021 z Lokomotiwu Moskwa. Zdążył od tego czasu rozegrać dla Kozaków 15 spotkań we wszystkich rozgrywkach (pięć goli i dwie asysty). Atak Rosji na Ukrainę w lutym 2022 spowodował, że 89-krotny reprezentant Polski, zgodnie z nowymi przepisami FIFA, bez przeszkód mógł opuścić rosyjski klub. W marcu związał się półroczną umowę z AEK Ateny, dla którego rozegrał dziewięć spotkań (dwie bramki i dwa decydujące podania).

Przebywający obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczami Ligi Narodów, Krychowiak miał teraz podjąć decyzję w sprawie swojej przyszłości. Transferem definitywnym poważnie zainteresowane było przede wszystkim AEK, które mimo krótkiego okresu gry Polaka w stolicy Grecji, było zadowolone z jego postawy. Sensacyjne informacje podał jednak rosyjski Sport-Express, zdaniem którego, polski pomocnik rozważa powrót do Krasnodaru. Tym bardziej, że jego kontrakt z FK jest aktualny jeszcze przez dwa lata.

SE uważa, że niespodziewany powrót nastąpi, nawet mimo faktu, że 32-latek był jednym z inicjatorów odejścia z klubu zagranicznych piłkarzy, zaś po wypożyczeniu do ligi greckiej, w rosyjskich mediach nazywany był “szczurem”.

Przeczytaj również: Gdzie latem trafi Krychowiak? Reprezentant Polski zdradził szczegóły

Komentarze