Gdzie latem trafi Krychowiak? Reprezentant Polski zdradził szczegóły

Grzegorz Krychowiak
Pressfocus Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak po słabym początku zaczął się odnajdywać w barwach AEK Ateny. Polak jest pewnym punktem składu greckiej drużyny i nie wykluczył, że pozostanie w niej na dłużej. W rozmowie z Super Expressem reprezentant Polski uchylił rąbka tajemnicy w sprawie swojej przyszłości.

  • Po ataku Rosji na Ukrainę Krychowiak przeniósł się z FK Krasnodar do AEK Ateny
  • Na wypożyczeniu w Grecji pomocnik spędził dwa udane miesiące
  • Latem reprezentant Polski na pewno nie wróci do Rosji

Grecja możliwym kierunkiem

Wobec sytuacji politycznej w Rosji, związanej z bestialskim atakiem na Ukrainę, odejść z FK Krasnodaru postanowił Grzegorz Krychowiak. Polak udał się na wypożyczenie do AEK Ateny, gdzie po słabym początku udało mu się ustabilizować formę. Sztab szkoleniowy jest zadowolony z postawy doświadczonego pomocnika, który jest pewnym punktem wyjściowego składu.

Pomocnik nie ma zamiaru kontynuować gry w Krasnodarze, o czym poinformował już władze klubu. W rozmowie z Super Expressem przyznał, że nie wyklucza powrotu do Aten.

– Pod względem piłkarskim były to dwa miesiące, w których wreszcie systematycznie grałem w piłkę. A to było dla mnie kluczowe, aby pomóc reprezentacji zakwalifikować się na mundial w Katarze – stwierdził zapytany o czas spędzony na wypożyczeniu.

– Wszystko jest możliwe. Ja absolutnie niczego nie wykluczam. AEK Ateny to bardzo ciekawy projekt z nowym stadionem, który będzie gotowy już za kilka miesięcy. Na pewno jest to jedna z możliwości, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby coś konkretnego powiedzieć – dodał. 

Licznik występów Krychowiaka w AEK Ateny zatrzymał się na dziewięciu meczach. Polak zdobył w nich dwie bramki i zanotował dwie asysty. Zespołowi nie udało się jednak awansować do europejskich pucharów.

Komentarze