Gdzie trafi Krzysztof Piątek? Włosi zainteresowani

Krzysztof Piątek
fot. PressFocus Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek poprzednią rundę spędził na wypożyczeniu w Fiorentinie. Wraz z końcem sezonu wrócił do Herthy, gdzie najprawdopodobniej pozostanie tylko na chwilę. Poważne zainteresowanie reprezentantem Polski wykazuje włoska Salernitana – donosi Gianluca Di Marzio.

  • Krzysztof Piątek w minionym sezonie zaliczył 18 występów w barwach Fiorentiny
  • Włoski klub nie zdecydował się na wykup napastnika, który po zakończonej kampanii wrócił do Herthy Berlin
  • Teraz zainteresowanie Polakiem wykazuje Salernitana

We Włoszech mu najlepiej

Krzysztof Piątek zaliczył w minionym sezonie atomowe wejście do Fiorentiny, a lokalnym kibicom błyskawicznie przypomniały się jego popisy z Genoi oraz Milanu. Z biegiem czasu forma strzelecka Polaka stała się zdecydowanie gorsza, a włoski klub koniec końców nie zdecydował się na wykupienie go z Herthy.

Po zakończeniu ligowego sezonu 27-latek ponownie udał się do Niemiec, gdzie wraz z Herthą przygotowuje się do nadchodzącej kampanii. Jego dni w niemieckiej drużynie są jednak policzone, gdyż jej władze liczą, że uda się jak najszybciej spieniężyć swojego najlepiej zarabiającego napastnika.

Dotychczas media donosiły o zainteresowaniu Piątkiem z Włoch, jednak szczegóły dotyczące klubów były nieznane. Tę tajemnicę odkrył Gianluca Di Marzio, który poinformował, że o reprezentanta Polski zabiega Salernitana.

Dla przedstawiciela Serie A 27-latek nie był pierwszym wyborem do wzmocnienia ofensywy, jednak poprzednich opcji nie udało się zrealizować. W związku z tym na tapet wzięto właśnie sytuację byłego gracza Cracovii.

Nie wiemy jeszcze, na jakiej zasadzie miałaby wyglądać transakcja. Hertha najchętniej definitywnie pożegnałaby się z niechcianym zawodnikiem, natomiast Salernitana może nie dysponować wystarczającymi funduszami, by móc wykupić go już tego lata.

Swoje najlepsze chwile w karierze Piątek przeżywał właśnie we Włoszech. Świetna dyspozycja w Genoi zaowocowała hitowym transferem do Milanu, gdzie zaliczył równie efektowny początek. Później było już tylko gorzej, a obecnie Polakowi ciężko znaleźć miejsce, gdzie mógłby zakotwiczyć na dłużej.

Zobacz również: Georginio Wijnaldum przeniesie się do Włoch? Poważne zainteresowanie

Komentarze