Kontrowersyjny transfer Newcastle. “Wszystko będzie transparentne”

Allan Saint-Maximin jest coraz bliżej przenosin do Al-Ahli za 35 milionów euro. Transfer ten wzbudza kontrowersje, bo Public Investment Fund (PIF) to właściciele zarówno saudyjskiej drużyny, jak i Newcastle United.

Allan Saint-Maximin
Obserwuj nas w
IMAGO / Richard Sellers Na zdjęciu: Allan Saint-Maximin
  • Przenosiny Allana Saint-Maximina do Al-Ahli znajdują się na ostatniej prostej
  • Właściciele Al-Ahli posiadają też Public Investment Fund, które wykupiło 80 procent własności Newcastle United
  • Eddie Howe zapowiada jednak transparentność przy operacji

Przenosiny Saint-Maximina do Arabii złoszczą inne kluby Premier League

Eddie Howe już kilka tygodni temu wyjawił, że Newcastle United najprawdopodobniej będzie musiał sprzedać Allana Saint-Maximina. Ma to związek z wyrównaniem balansu w ramach finansowego fair play. Skrzydłowy ma przenieść się do Al-Ahli za 35 milionów euro.

Transfer ten wzbudza jednak podejrzliwość licznych klubów Premier League. Wszystko przez to, że Al-Ahli należy do Public Investment Fund. Fundusz ten jest też właścicielem 80 procent Newcastle United. Nic zatem dziwnego, że rywale doszukują się tu nielegalnych praktyk.

Operacja nie została domknięta, więc trudno podać zbyt wiele szczegółów albo nadać jasności w pewnych kwestiach. Powiem jednak, że rządzą nami te same zasady, które dotyczą każdego innego klubu Premier League. Spełnimy wszystkie potrzebne kryteria, by upewnić się, że umowa jest uczciwa, a operacja przeprowadzona prawidłowa. Mam na ten temat swoją opinię, ale jestem pewien, że proces usatysfakcjonuje władze ligi czy kogokolwiek, kto będzie się mu przyglądał – obiecał jednak Eddie Howe.

Saint-Maximin rozegrał w minionym sezonie 31 spotkań na wszystkich frontach. Zanotował w nich bramkę i pięć asyst.

Czytaj więcej: Świetny start nowego napastnika Chelsea. “Jestem tu szczęśliwy”.

Komentarze