Romano potwierdził transfer Aguero do Hiszpanii. Gigant zaczyna się zbroić

Sergio Aguero
Sergio Aguero fot. PressFocus

FC Barcelona w nowym sezonie będzie mogła liczyć na umiejętności strzeleckie Sergio Aguero. Argentyńczyk trafi do ekipy z Camp Nou na zasadzie wolnego transferu, przekonuje na łamach jednego z portali społecznościowych Fabrizio Romano. Zawodnik zwiąże się z Katalończykami kontraktem do 2023 roku.

FC Barcelona pozyska latem Sergio Aguero

FC Barcelona od dłuższego czasu celowała w transfer z udziałem argentyńskiego napastnika. Już wcześniej do publicznej wiadomości trafił komunikat, że Aguero nie przedłuży umowy z Man City. Tym samym kwestią czasu pozostawało, kiedy zawodnik znajdzie nowego pracodawcę.

Dziennikarze w Anglii i Hiszpanii już od kilku tygodni przekonywali, że przedstawiciele Blaugrany prowadzą rozmowy z pełnomocnikami Argentyńczyka. Porozumienie zostało osiągnięte, o czym już na Twitterze poinformował zwykle dobrze poinformowany w sprawie transferów Fabrizio Romano.

Aguero ma parafować kontrakt z Barceloną do końca czerwca 2023 roku. W umowie zawodnika ma być również zawarta opcja z premią, która będzie uzależniona od tego, czy Blaugrana wygra Ligę Mistrzów.

Kwestią czasu transfer Depaya na Camp Nou

Ciekawe jest jednak to, że nie tylko Aguero wzmocni latem ofensywę Barcy. Włoski dziennikarz podaje również, że bliski dołączenia do teamu z Hiszpanii jest również Memphis Depay. Holender już przekazał swoim przedstawicielom, że chce przenieść się do Barcelony.

Blaugrana w sobotę rozegra ostatnie spotkanie w sezonie 2020/2021. Rywale Blaugrany będzie Eibar. Warta zaznaczyć, że Barcy w tym starciu będzie chciała przypieczętować trzecie miejsce w tabeli na koniec sezonu.

Komentarze