Rice wyceniony. Szykuje się transferowy rekord

Declan Rice
Pressfocus Na zdjęciu: Declan Rice

Declan Rice może latem opuścić West Ham. Londyński klub wycenił swojego pomocnika, którego sprzedaż da im ogromne pieniądze.

  • Declan Rice może zostać najdrożej sprzedanym Brytyjczykiem w historii
  • Anglikiem interesują się giganci Premier League
  • West Ham wycenił swojego pomocnika

Giganci Premier League w grze o angielskiego piłkarza

Declan Rice to czołowy defensywny pomocnik w Premier League. 24-letni piłkarz zbliża się do rozegrania dwusetnego meczu w angielskiej elicie. Zawodnik ten swoją wartość udowadnia także reprezentując swój kraj na arenie międzynarodowej podczas mistrzostw Europy, czy mistrzostw świata. Nie dziwi zatem fakt, że West Ham miał problem z zatrzymaniem swojego pomocnika

Anglik już od kilku okien transferowych znajduje się na celowniku gigantów Premier League. Przede wszystkim Rice znalazł się na celowniku Chelsea. Ta jednak rokrocznie musiała obejść się smakiem. West Ham oferował 24-latkowi występy w europejskich pucharach. W tym sezonie Młoty walczą o utrzymanie w lidze, więc Rice nie ma wielu powodów, aby zostać w drużynie Davida Moyesa.

West Ham zrozumiał, że nie może trzymać u siebie pomocnika w nieskończoność. Londyńczycy są gotowi sprzedać Rice’a w przyszłego lato. Kwota, którą trzeba zapłacić za Anglika to 120 milionów funtów. Gdyby doszło do transakcji, Rice zostałby najdrożej sprzedanym Brytyjczykiem. Dotychczas najwięcej kosztował Jack Grealish (100 milionów funtów). W grze o 24-latka są Chelsea i Manchester United, który złożył West Hamowi ofertę już minionego lata (100 milionów funtów). Została ona jednak odrzucona.

Czytaj także: “Bez wątpienia pobije brytyjski rekord transferowy”

Komentarze