“Bez wątpienia pobije brytyjski rekord transferowy”

Declan Rice
PressFocus Na zdjęciu: Declan Rice

David Moyes twierdzi, że jeżeli Declan Rice opuści West Ham, to pobije brytyjski rekord transferowy. Pomocnik Młotów jest łączony z letnią przeprowadzką do Arsenalu.

  • Declan Rice w lecie powinien opuścić West Ham
  • Pomocnik może trafić do Arsenalu
  • David Moyes twierdzi, że Anglik “pobije rekord transferowy”

Rice odejdzie za rekordową kwotę

Znakomity występ 24-latka w środku pola przeciwko Newcastle United pomógł jego drużynie zdobyć zasłużony punkt na St James’ Park. Reprezentant Anglii, który do tej pory opuścił tylko jeden mecz w Premier League w tym sezonie, jest wiązany z odejściem z West Hamu w lecie, a The Athletic niedawno poinformował, że Rice stał się głównym celem transferowym Arsenalu.

– Declan był czołowym graczem w pierwszej połowie. Zaprezentował wiele świetnych zagrań. Niewątpliwie będzie zawodnikiem ze światowego topu i pobije brytyjski rekord transferowy jeżeli opuści West Ham – twierdził David Moyes po meczu z Newcastle.

Rice zadebiutował w barwach Młotów w maju 2017 roku i rozegrał dla klubu 221 występów we wszystkich rozgrywkach, strzelając w tym czasie 11 goli. Odkąd niemal sześć lat temu zaliczył swój premierowy mecz w koszulce WHU, stał się wręcz symbolem klubu i kluczowym zawodnikiem reprezentacji. Środkowy pomocnik zapisał na swoim koncie już 39 spotkań w reprezentacji Anglii.

Liderem w wyścigu o pozyskanie 24-latka ma być Arsenal, jednak Chelsea i inne kluby z Premier League zapewne nie zrezygnują z rywalizacji o podpis kapitana West Hamu. Wszystko wskazuje na to, że chętny będzie musiał wyłożyć zdecydowanie więcej niż 100 milonów funtów.

Komentarze