Rewelacyjny wychowanek Benfiki na celowniku angielskich ekip

Luís Henrique Barros Lopes, znany jako Duk, znakomicie radzi sobie w barwach Aberdeen. Wychowanek Benfiki w tym sezonie Premiership strzelił już 11 goli i zanotował asyst, a jego doskonała dyspozycja zwróciła uwagę kilku klubów Anglii.

Luís Henrique Barros Lopes "Duk"
PressFocus Na zdjęciu: Luís Henrique Barros Lopes "Duk"
  • Duk znakomicie prezentuje się w barwach Aberdeen
  • Wychowanek Benfiki strzelił już 11 goli w Premiership
  • 23-latek w lecie może trafić do Anglii

Przystanek Szkocja, kierunek Anglia?

Duk, czyli Luís Henrique Barros Lopes, trafił na Pittodrie Stadium w lecie 2022 roku. Aberdeen zapłaciło zaledwie 470 tysięcy euro za 50% praw do jego karty. Skromna inwestycja bez wątpienia opłaciła się Szkotom. Wychowanek Benfiki w tym sezonie rozegrał łącznie 34 spotkania, zdobył 13 bramek i zaliczył 6 asyst. W klasyfikacji najlepszych strzelców ligi plasuje się na 5. lokacie – wyprzedzają go Furuhashi, Shankland, Miovski i van Keen.

Znakomita dyspozycja dwukrotnego reprezentanta Republiki Zielonego Przylądka urodzonego w Lizbonie przyciągnęła uwagę klubów z Anglii. Fabrizio Romano nie podaje konkretnych ekip, jednak możemy spodziewać się, że Duk znalazł się na celowniku zespołów z górnej połowy tabeli Championship i kilku niżej notowanych drużyn z Premier League.

Jeżeli 23-latek do końca sezonu nie obniży lotów, Aberdeen zarobi na nim co najmniej kilka milionów euro, chociaż w tej chwili portal Transfermarkt wycenia go na zaledwie 500 tysięcy €.

Komentarze