Raphinha zaliczy szybki powrót do Premier League?

FC Barcelona musi latem sprzedać niektórych zawodników, aby mieć pieniądze na potrzebne wzmocnienia. Uważa się, że Camp Nou może opuścić Raphinha, którym poważnie interesują się Chelsea oraz Newcastle United.

Raphinha
fot. PressFocus Na zdjęciu: Raphinha
  • Raphinha przeniósł się do FC Barcelony w trakcie zeszłorocznego lata
  • Niewykluczone, że po zaledwie roku Brazylijczyk opuści Camp Nou
  • Poważne zainteresowanie skrzydłowym wykazują Chelsea i Newcastle United

Raphinha znów trafi do Anglii?

FC Barcelona nie uniknie latem sprzedaży niektórych ze swoich ofensywnych zawodników. Otwarcie mówi o tym Joan Laporta, który przekonuje, że to jedyny sposób, aby zyskać fundusze potrzebne na wzmocnienia. Duma Katalonii pozbędzie się więc graczy, którzy nie są tej drużynie niezbędni, a ponadto mają sporą wartość rynkową. Jednym z nich jest Raphinha, który pod nieobecność Ousmane’a Dembele znacząco poprawił swoje notowania na Camp Nou.

Brazylijczyk pragnie pozostać w Katalonii, a władze klubu również są pozytywnie nastawione na możliwość dalszej współpracy. Nie ulega natomiast wątpliwościom, że skrzydłowy mógłby zapewnić FC Barcelonie spore pieniądze. Zwłaszcza, że nie narzeka on na brak zainteresowania. Nieustannie sytuację Raphinhi monitorują ekipy z Premier League, takie jak Chelsea i Newcastle United.

Jeśli FC Barcelona ostatecznie podejmie decyzję o sprzedaży reprezentanta Brazylii, najprawdopodobniej wróci on na Wyspy Brytyjskie.

Zobacz również:

FC Barcelona nie chce czekać, trwają prace nad kontraktem dla gwiazdy
Ousmane Dembele

Dembele zostanie w Barcelonie? Pod wodza Xaviego Hernandeza Ousmane Dembele stał się jednym z liderów zespołu. Obecnie leczy kontuzje, natomiast od początku sezonu spisuje się bardzo dobrze i udowadnia, że zasłużył na kolejną szansę. Teraz władze Dumy Katalonii pracują nad nowym kontraktem dla Francuza, tak aby uniknąć spekulacji dotyczących jego przyszłości. Obecna umowa między stronami

Czytaj dalej…

Komentarze