FC Barcelona nie chce czekać, trwają prace nad kontraktem dla gwiazdy

FC Barcelona nie próżnuje i już teraz pracuje nad nowym kontraktem dla Ousmane Dembele. Obecna umowa obowiązuje do połowy 2024 roku, a zawarta w niej klauzula wykupu wynosi zaledwie 50 milionów euro.

Ousmane Dembele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele
  • FC Barcelona negocjuje nowy kontrakt dla Ousmane Dembele
  • Duma Katalonii obawia się, że latem inny klub spróbuje pozyskać skrzydłowego
  • Obecna umowa obowiązuje tylko do połowy 2024 roku

Dembele zostanie w Barcelonie?

Pod wodza Xaviego Hernandeza Ousmane Dembele stał się jednym z liderów zespołu. Obecnie leczy kontuzje, natomiast od początku sezonu spisuje się bardzo dobrze i udowadnia, że zasłużył na kolejną szansę. Teraz władze Dumy Katalonii pracują nad nowym kontraktem dla Francuza, tak aby uniknąć spekulacji dotyczących jego przyszłości.

Obecna umowa między stronami obowiązuje tylko do połowy 2024 roku. Co więcej, zawarta jest w niej klauzula wykupu na poziomie tylko 50 milionów euro, co w przypadku zawodnika tej klasy jest ogromną promocją. Coraz więcej mówi się o potencjalnym zainteresowaniu ze strony Paris Saint-Germain i ekip z Premier League. FC Barcelona nie chce stracić skrzydłowego, dlatego już teraz prowadzi z nim negocjacje.

Przeszkodą w rozmowach są problemy finansowe FC Barcelony. Przy podpisywaniu poprzedniej umowy Dembele zgodził się na niższą pensję, lecz aktualnie nie mógłby liczyć na znaczącą podwyżkę. W grę wchodzi długi kontrakt ze stopniowym wzrostem wynagrodzenia lub zachowanie niskiej klauzuli wykupu.

Zobacz również:

Vinicius: nie może być tak, że jestem najczęściej faulowany i mam najwięcej kartek
Vinicius Junior

“Ciężko cały czas o tym mówić” W Hiszpanii nieustannie trwa dyskusja dotycząca nastawienia rywali oraz sędziów do Viniciusa Juniora. Brazylijczyk jest najczęściej faulowanym zawodnikiem w lidze, a ponadto jego przeciwnicy traktują go wyjątkowo brutalnie. Co ciekawe, to właśnie skrzydłowy Realu Madryt jest bardzo często karany żółtymi kartkami. Kolejną otrzymał w trakcie sobotniego meczu przeciwko Espanyolowi.

Czytaj dalej…

Komentarze