PSG szykuje alternatywę na wypadek niepowodzenia w kwestii Skriniara

Mohamed Simakan
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mohamed Simakan

Kwestia transferu Milana Skriniara do Paris Saint-Germain stała się w ostatnich dniach nieco problematyczna, w związku z czym włodarze paryżan szykują alternatywę. Jest nią Mohamed Simakan z RB Lipsk, za którego będzie trzeba zapłacić około 40 milionów euro.

  • Do niedawna wydawało się, że Milan Skriniar zostanie nowym zawodnikiem Paris Saint-Germain
  • Obecnie kwestia przeprowadzenia tej transakcji jest nieco problematyczna, a paryżanie szykują już alternatywę
  • Mistrz Francji rozpoczyna rozmowy z Mohamedem Simakanem. RB Lipsk może żądać za swojego defensora około 40 milionów euro

Kosztowna alternatywa

Milan Skriniar to czołowy defensor Serie A, który na przestrzeni ostatnich sezonów łączony był ze wszystkimi europejskimi gigantami. Wiele wskazywało na to, że tego lata opuści wreszcie Inter Mediolan, a najbliżej transferu było Paris Saint-Germain. Kilka dni temu negocjacje w sprawie transakcji utknęły w martwym punkcie.

Wszystko za sprawą przenosin Gleisona Bremera do Juventusu. Brazylijczyk był typowany przez wicemistrzów Włoch jako wymarzony następca Słowaka, ale nagły zwrot akcji spowodował, że ten finalnie wylądował w Turynie.

Włodarze “Nerrazzurich” najpierw chcą pozyskać środkowego defensora, a dopiero później rozstać się ze Skriniarem. Na rynku pojawiają się różne opcje, ale możliwe jest również pozostanie 27-latka w Mediolanie i podpisanie nowego kontraktu.

Paris Saint-Germain obawia się takiego obrotu spraw, dlatego w przypadku niepowodzenia związanego z transferem Skriniara, chce mieć już przygotowaną alternatywę. Francuskie media donoszą, że rozpoczęły się rozmowy z RB Lipsk w sprawie pozyskania Mohameda Simakana.

Młodzieżowy reprezentant Francji jest związany kontraktem do 30 czerwca 2026 roku, ale w przypadku atrakcyjnej oferty, przedstawiciel Bundesligi pozwoli mu odejść. Mowa tutaj o 40 milionach euro.

W minionym sezonie Simakan rozegrał 40 spotkań we wszystkich rozgrywkach, dzięki czemu zyskał swoje pierwsze doświadczenie z Ligą Mistrzów. Trwającą kampanię ligową rozpoczął natomiast na ławce rezerwowych.

Zobacz również: PSG osiągnęło porozumienie z czołowym hiszpańskim pomocnikiem

Komentarze