PSG czeka na ofertę Realu? Kluczowy tydzień dla Mbappe

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. PressFocus

Kylian Mbappe na tydzień przed zamknięciem okienka transferowego nie może być pewny swojej przyszłości w Paris Saint-Germain. Zawodnik wciąż nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z aktualnymi wicemistrzami Ligue 1. Tymczasem RMC Sport twierdzi, że transfer z udziałem mistrza świata z 2018 roku jeszcze tego lata jest realny.

  • Dziennikarze we Francji sugerują, że PSG rozważa transfer Kyliana Mbappe
  • 22-latek ma umowę z klubem z Ligue 1 do końca czerwca 2022 roku
  • Rynkowa wartość piłkarza wynosi 160 milionów euro

Real jednak dopnie swego ws. Mbappe?

Kylian Mbappe otrzymał propozycję od PSG dotyczącą przedłużenia kontraktu. Nowa umowa miałaby obowiązywać przez pięć lat z opcją przedłużenia o kolejny rok. Jednocześnie zawodnik mógłby liczyć na podwyżkę zarobków, które miałaby oscylować w granicach tego, na co mogą liczyć Lionel Messi i Neymar.

22-latek nie przystał na propozycję sterników klubu z Paryża. W związku z tym wciąż istnieje szansa, że Mbappe zmieni klub. Jednym z chętnych na pewno jest Real Madryt. Pytanie tylko, czy złoży ofertę, która spełni oczekiwania działaczy PSG. Mowa podobno o 150-160 milionach euro.

Klub ze stolicy Francji przygotował natomiast plan awaryjny według francuskich mediów, gdyby reprezentant Francji jednak zmienił klub. Przedstawiciele PSG podobno już kontaktowali się z pełnomocnikami Richarlisona, który miałby wypełnić lukę w szeregach paryżan po Mbappe.

Jeśli natomiast gwiazda francuskiej piłki nie zmieni barw klubowych w tym okienku transferowym, to jeszcze po 1 września sternicy teamu z Ligue 1 wznowią rozmowy w sprawie nowego kontraktu. Jeśli piłkarz ostatecznie nie przedłuży umowy, to w styczniu będzie mógł prowadzić rozmowy z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami, aby móc zmienić klub 1 lipca 2022 roku na zasadzie wolnego transferu, do czego paryżanie nie chcą dopuścić.

Czytaj więcej: PSG z kłopotem w ataku, Icardi wypada z gry z powodu kontuzji

Reims
Paris Saint-Germain
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 29. sierpnia 2021 20:43.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze