Potencjalne wzmocnienia Barcelony – już zimą, czy dopiero latem?

Eric Garcia i Memphis Depay, ćwierćfinał Ligi Mist
Eric Garcia i Memphis Depay, ćwierćfinał Ligi Mist PressFocus

Kasa FC Barcelony świeci pustkami, a klubem dowodzi Komisja Zarządzająca. Jej przewodniczący, Carlos Tusquets, powiedział niedawno, że zimowe transfery do klubu będą możliwe tylko, jeśli wcześniej ktoś odejdzie. Nie oznacza to jednak, że do tych transakcji nie dojdzie.

Czytaj dalej…

Duet potrzebny od zaraz

Już w lecie było głośno o zakusach Dumy Katalonii względem Erica Garcii i Memphisa Depaya. Obie operacje były już niemal domknięte, ale ostatecznie zakończyły się fiaskiem. Najpierw okazało się, że Barcelonie zabrakło kilku milionów euro wymaganych przez Manchester City. Taka informacja najpierw szokowała, lecz niedługo później publicznie wypowiedział się prezes Olympique Lyon, Jean-Michel Aulas, który dobitnie potwierdził, że zespół z Katalonii nie posiada środków na przeprowadzenie jakiegokolwiek transferu. Przypomnijmy, że włodarze francuskiego klubu ostatecznie chciały za Memphisa Depaya zaledwie 12,5 miliona euro, choć początkowo Holender miał kosztować minimum trzy razy tyle.

Do transakcji nie doszło, ale Barcelona jest w stałym kontakcie z agentami obu piłkarzy. Pierwszym krokiem strategicznym klubu są stałe rozmowy z zainteresowanymi i upewnianie się, że zarówno dla Garcii jak i Depaya, marzeniem jest gra na Camp Nou.

Sztuka wyborów

Kolejny krok to złożenie Manchesterowi City i Olympique’owi Lyon ofert w styczniu. Rzecz jasna, owe oferty pojawią się dopiero, gdy Barcelona zarobi na sprzedaży któregoś z nieważnych dla siebie graczy. W tym kontekście mówi się głównie o Carlesu Alenii, wycenianym na około 20 milionów euro. Hiszpan jest całkowicie pomijany przez trenera Koemana, ale ma pewną renomę dzięki występom na Camp Nou, a także niezłemu wypożyczeniu do Betisu w zeszłym sezonie. Nawet jednak, jeśli Duma Katalonii zdoła cokolwiek zarobić, oferty za Garcię i Depaya nie będą wysokie.
Wtedy już wszystko zależeć będzie od włodarzy Obywateli i Lyonu – czy zdecydują się zarobić marne, ale jednak pieniądze, w styczniu, czy przetrzymają swoich zawodników i oddadzą ich latem za darmo?

Tak czy owak, wszystko wskazuje na to, że w najpóźniej w przyszłym sezonie Garcia i Depay będą już zawodnikami Barcelony. Przypomnijmy, że według ESPN zespół z Katalonii jest także zainteresowany sprowadzeniem napastnika Benfiki, Darwina Nuneza.

Komentarze