Media: Robert Lewandowski zaplanował pożegnanie z kolegami klubowymi

Robert Lewandowski w otoczeniu kolegów z Bayernu
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski w otoczeniu kolegów z Bayernu

Wobec informacji o transferze Raphinii do FC Barcelony, pojawiły się wątpliwości, czy klub stać będzie także na sprowadzeniu Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium wciąż podwyższa swoje oczekiwania finansowe, a do komplikuje jego transfer do Barcy. Mateusz Borek poinformował w poniedziałek w trakcie programu Moc Futbolu, że kapitan reprezentacji Polski zaplanował pożegnanie z kolegami z Bayernu Monachium.

  • Bayern Monachium sukcesywnie dorzuca oferty FC Barcelony za Roberta Lewndowskiego
  • Polak wciąż wierzy w powodzenie transferu do Barcy i zaplanował już pożegnanie z kolegami z drużyny
  • 33-latek stawi się na zgrupowaniu przedsezonowym po to, by przekazać informację o swoim odejściu

Lewandowski nie zamierza dłużej grać w Bayernie

FC Barcelona złożyła Bayernowi Monachium już cztery oferty za Roberta Lewandowskiego. Bawarczycy wciąż nie zdecydowali się na zaakceptowanie ostatniej z nich, opiewającej na ponad 40 milionów euro. Mistrzowie Niemiec mają wygórowane oczekiwania względem kwoty transferu i nie zamierzają się uginać. Polak czeka na rozwój sytuacji, jednak nie planuje bojkotować zbliżającego się zgrupowania Bayernu, tak jak wcześniej spekulowały na ten temat media.

33-latek pozostaje wciąż jednym z marzeń właściciela Paris-Saint Germain – Nassera Al-Khelaifiego. Mistrzowie Francji chcieliby sprowadzić latem Polaka, jednak dla niego priorytetem jest gra w FC Barcelonie. Niewykluczone jednak, że wobec problemów Barcy ze znalezieniem środków na jego transfer, rozważy inne opcje. 

W poniedziałek w trakcie programu Moc Futbolu Mateusz Borek przekazał, że Lewandowski zaplanował już datę pożegnania z piłkarzami Bayernu Monachium. Zdaniem polskiego dziennikarza, środę lub czwartek zamierza oficjalnie poinformować ich o swojej decyzji i przekazać, że opuszcza klub.

Kapitan biało-czerwonych jest mocno zdeterminowany, żeby dołączyć do Dumy Katalonii. Na jego transfer liczą mocno także Xavi Hernandez i Joan Laporta. Barca oferuje mu trzyletni kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny sezon.

Czytaj dalej: “Lewandowski wybierze PSG lub Chelsea, jeśli transfer do Barcelony nie wypali”

Komentarze