Patryk Klimala trafi do MLS

Patryk Klimala
Patryk Klimala Pressfocus

Młody napastnik, który trafił z Jagiellonii do Celticu Glasgow znów wyruszy w świat. Szkocki klub oficjalnie potwierdził, że 22-latek zasili szeregi New York Red Bulls.

Krótka przygoda w Szkocji

Patryk Klimala przeszedł do Celticu w styczniu ubiegłego roku prosto z Jagiellonii Białystok. 22-latek zadebiutował jeszcze w tym samym miesiącu podczas starcia w Pucharze Szkocji. Z kolei jego pierwszy gol dla Celtów padł w dniu otwarcia sezonu. Wówczas Polak zdobył piątego i ostatniego gola w wygranym meczu z Hamilton Accies (5:1). W Szkocji rozegrał łącznie 28 meczy, w których strzelił trzy bramki, a przy okazji sięgnął po Puchar Szkocji, gdy jego drużyna zapewniła sobie już potrójną koronę.

Klimala podbije MLS?

Patryk Klimala będzie szóstym polskim zawodnikiem w MLS. Snajper przeniesie się do Nowego Jorku na zasadzie transferu definitywnego, a obecnie trwa załatwianie wszystkich formalności niezbędnych do sfinalizowania całej transakcji. Oprócz niego w Stanach są już Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Kacper Przybyłko (Philadelphia Union), Przemysław Tytoń (FC Cincinnati), Jarosław Niezgoda (Portland Timbers) oraz Adam Buksa (New England Revolution). Ponadto latem do Charlotte FC przeniesie się obrońca ŁKS Łódź, Jan Sobociński.

Trzeba przyznać, że w Celticu młody snajper wchodził jedynie z ławki rezerwowych. Po raz ostatni na boisku pojawił się pod koniec lutego. Polak był czwartą opcją w ataku, ze względu na mocną pozycję Odsonne Edouarda, Griffithsa, czy Elyounoussiego. Szkocka ekipa zarobi na 22-latku około 6 milionów euro.

Komentarze