Niezadowolony piłkarz Man United rozważa opuszczenie klubu

Dean Henderson
Pressfocus Na zdjęciu: Dean Henderson

Manchester United latem może dokonać sporych roszad personalnych. Old Trafford chce opuścić np. Dean Henderson, który nie narzeka na brak zainteresowania.

  • Dean Henderson nie jest zadowolony z liczby rozegranych minut w Manchesterze United
  • Anglik rozważy opuszczenie Old Trafford
  • Chętny na sprowadzenie Anglika jest beniaminek Premier League

Henderson chce zrealizować swój priorytet

Odkąd Erik ten Haag objął Manchester United, klub pożegnał się już z sześcioma piłkarzami, których kontrakty obowiązywały tylko do końca czerwca tego roku. Dłuższą umowę z Czerwonymi Diabłami ma Dean Henderson. Jego zostanie z aktualnym pracodawcą należy jednak uznać za realny scenariusz. Anglik pragnie zostać na Old Trafford, ale tylko w przypadku regularnych występów. Tych nie zagwarantuje mu nowo wybrany holenderski szkoleniowiec. 25-letni bramkarz może zatem podjąć pewne działania.

Henderson pragnie regularnej gry, więc w jego przypadku wypożyczenie należy uznać za realny scenariusz. Anglik ma już za sobą tymczasowe transfery, między innymi do Sheffield United, gdzie zbierał świetne recenzje. 25-latek łączony był np. z Newcastle United. Najnowsze wieści od Fabrizio Romano sugerują jednak potencjalne dołączenie do beniaminka najbliższego sezonu Premier League, czyli Nottinngham Forest.

Nottinngham jest chętne na sprowadzenie Hendersona. Rozmowy w tej sprawie już się rozpoczęły. Beniaminek Premier League proponuje Manchesterowi United wypożyczenie z opcją transferu definitywnego za 20 milionów funtów. Transakcja ta wydaje się korzystna dla obu klubów oraz samego zawodnika. Stąd rozmowy, które już się toczą, mają szansę na pozytywne zakończenie.

Czytaj także: Piłka nożna w Rosji, czyli propaganda Putina. Reportaż

Komentarze