Newcastle rywalizuje z Lyonem o napastnika Zenitu

Sardar Azmoun
flot. PressFocus Na zdjęciu: Sardar Azmoun

Sardar Azmoun to dość niespodziewanie bardzo rozchwytywany zawodnik tej zimy. Piłkarz aktualnie broni barw Zenitu Sankt Petersburg. Aczkolwiek wkrótce to może się zmienić. W licytację o zawodnika zaangażowane są Olympique Lyon i Newcastle United.

  • Sardar Azmoun jest wyceniany na mniej więcej 25 milionów euro
  • Reprezentant Iranu znajduje się na celowniku ekip z Ligue 1 i Premier League
  • Na dzisiaj bliżej pozyskania piłkarza są działacze OL, ale to może wkrótce się zmienić

Newcastle sprzątnie sprzed nosa OL napastnika Zenitu?

Sardar Azmoun to w tym sezonie piłkarz, który ma na swoim koncie 10 strzelonych goli i cztery asysty w 21 spotkaniach. Obecna umowa irańskiego zawodnika wygasa z końcem czerwca. Tymczasem najnowsze doniesienia medialne dotyczące Azmuna sugerują, że ten lada moment zmieni klub.

Dziennikarz Santi Auna poinformował na Twitterze, że bardzo zainteresowany zawodnikiem jest Olympique Lyon. Zenit nie zaakceptował jeszcze oferty w sprawie zawodnika. Niemniej strony są bliskie porozumienia. Zawodnik natomiast uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu. Ma zarabiać rocznie trzy miliony euro.

Klub z Ligue 1 nie jest jednak jedynym, który chce mieć u siebie Irańczyka. Newcastle United według informacji Daily Mail jest gotowe zaoferować piłkarzowi sześć milionów euro. Menedżer Srok w widzi w zawodniku następcą dla Calluma Wilsona. Alternatywą dla Newcastle ma być natomiast napastnik Olympique Marsylia Bamby Dienga.

60-krotny reprezentant Iranu jest wyceniany na 25 milionów euro. Trwające okienko transferowe jest natomiast ostatnią szansą dla Zenitu na zarobienie konkretne sumy na zawodniku.

Czytaj więcej: Newcastle z nowym celem. Napastnik z Austrii pod lupą

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. stycznia 2022 15:55.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze