Newcastle prowadzi w wyścigu po reprezentanta Anglii

James Maddison nie zamierza pozostać w Leicester City, które spadło do Championship. Jak donoszą dziennikarze Sky Sports, wyścig o reprezentanta Anglii wygrywa obecnie Newcastle United. Wielką przewagą Srok nad konkurencją – choćby w postaci Tottenhamu – jest perspektywa gry w Lidze Mistrzów.

James Maddison
Obserwuj nas w
IMAGO / MI News Na zdjęciu: James Maddison
  • James Maddison najprawdopodobniej opuści Leicester City tego lata
  • Lisy nie zdołały utrzymać się w Premier League
  • Wiele klubów zabiega o reprezentanta Anglii, ale obecnie najbliżej do zakontraktowania 26-latka jest Newcastle United

Maddison zmieni Championship na Champions League?

Leicester City nie zdołało uniknąć spadku z Premier League. Na King Power Stadium zdają sobie sprawę, że nie są w stanie utrzymać gwiazd w swoich szeregach, oferując grę na poziomie drugiej ligi. Z klubem pożegnali się już choćby Caglar Soyuncu czy Youri Tielemans.

Następny w kolejce jest James Maddison. Reprezentant Anglii ma za sobą udany, pod względem indywidualnym, sezon. Wiele zespołów jest zainteresowanych 26-latkiem. W ostatnich tygodniach wiele mówiło się choćby o zakusach Tottenhamu. Dziennikarze Sky Sports przekonują jednak, że obecnie najbliżej przekonania pomocnika jest Newcastle United. Sroki mają kartę przetargową, której może im zazdrościć znaczna część konkurencji – perspektywę występów w Lidze Mistrzów. Kwota odstępnego wymagana przez Leicester również nie powinna stanowić dla Newcastle problemu. Tym bardziej, że Anglikowi pozostał zaledwie rok kontraktu.

Maddison rozegrał w minionym sezonie 32 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich dziesięć bramek i dziewięć asyst.

Zobacz też: Pożądany napastnik puszcza oczko do giganta. “To wielki klub”.

Komentarze