Nastolatek z szansą na szybki awans w hierarchii Premier League

Romeo Lavia w lipcu 2022 roku zamienił Manchester City na Southampton za nieco ponad 12 milionów euro. 19-latek po zaledwie sezonie gry na St. Mary's może trafić do zdecydowanie wyżej notowanego klubu niż bijący się o utrzymanie w Premier League Święci.

Romeo Lavia
PressFocus Na zdjęciu: Romeo Lavia
  • Romeo Lavia w lecie został zawodnikiem Southampton
  • Święci kupili go za około 12 milionów euro
  • W kolejnym okienku mogą sprzedać go z dużym zyskiem

Transfer po jednym sezonie?

Romeo Lavia właśnie rozgrywa swój pierwszy pełny sezon w seniorskiej piłce. Belg w lecie trafił do Southampton, które za nieco ponad 12 milionów euro sprowadziło go z Manchesteru City. 19-latek ma już na koncie 24 mecze w koszulce Świętych, w tym 19 w Premier League. Były zawodnik Obywateli w lidze strzelił jednego gola, a w EFL Cup zanotował jedną asystę.

Znakomity występy defensywnego pomocnika zwróciły uwagę zdecydowanie wyżej notowanych klubów niż walczący o utrzymanie w elicie The Saints. Kto zamierza włączyć się w wyścig o pozyskanie Lavii? Zgodnie z doniesieniami Fabrizio Romano postawie rodowitego brukselczyka bacznie przyglądają się dwie ekipy z Londynu – Chelsea i Arsenal.

W umowie sprzedaży zawartej między City i Southampton znalazła się klauzula odkupu piłkarza przez The Citizens za 45 milionów euro, ważna w 2024 roku, natomiast kontrakt łączący Lavię i Świętych jest ważny do 2027 roku. To oznacza, że Święci mogą liczyć na zarobek zdecydowanie przewyższający kwotę, za którą pozyskali wszechstronnego gracza.

Komentarze