Następca Szczęsnego poszukiwany. Juventus wytypował trzy nazwiska

Wojciech Szczęsny planuje opuścić Juventus po sezonie 2023/2024. Klub z Turynu rozgląda się za następcą polskiego bramkarza. Na liście życzeń znalazły się trzy nazwiska - informuje "La Gazzetta dello Sport".

Wojciech Szczęsny
fot. PressFocus Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
  • Wojciech Szczęsny planuje wypełnić kontrakt z Juventusem i odejść do Major League Soccer
  • Jego rozstanie ze Starą Damą miałoby nadejść w połowie 2024 roku
  • Klub z Turynu wytypował trzech kandydatów do obsadzenia bramki

Kto zastąpi Szczęsnego?

W ostatnich dniach pojawiły się informacje o potencjalnym transferze Wojciecha Szczęsnego do Tottenhamu. Jako wieloletni zawodnik Arsenalu, szybko odmówił konkurującej ekipie z Londynu. Nie zmienia to jednak faktu, że jego udana kadencja między słupkami Juventusu powoli dobiega końca.

Polski bramkarz zamierza wypełnić obowiązujący do 2024 roku kontrakt, a później zmienić pracodawcę. Jak ustalono – jego plan zakłada przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych i grę w Major League Soccer.

Juventus poszukuje więc następcy Szczęsnego. Do zespołu mógłby on dołączyć już tego lata, choć bardziej prawdopodobnym terminem jest dopiero przyszły rok.

Numerem jeden na liście życzeń Starej Damy wciąż jest Gianluigi Donnarumma. Włodarze Juventusu marzyli o pozyskaniu go jeszcze za czasów jego gry w Milanie. Do tego transferu najprawdopodobniej nie dojdzie, gdyż Włoch dobrze czuje się w Paris Saint-Germain, a kwota ewentualnej transakcji znacząco przekraczałaby możliwości finansowe turyńczyków.

W bramce Juventusu Szczęsnego mogą więc zastąpić Guglielmo Vicario bądź Marco Carnesecchi. Obaj golkiperzy spisują się w tym sezonie Serie A bardzo dobrze, a ich potencjalne zarobki byłyby zdecydowanie niższe, niż te reprezentanta Polski.

Zobacz również:

Asensio oczekuje większych pieniędzy od Realu
Marco Asensio

Real Madryt nie ceni Asensio wystarczająco wysoko? Real Madryt od pewnego czasu prowadzi negocjacje w sprawie nowych kontraktów swoich zawodników. W tej grupie jest Marco Asensio, którego władze Królewskich chcą zatrzymać w zespole na dłużej. W ostatnich dniach pojawiły się natomiast wątpliwości dotyczące jego przyszłości w Madrycie. Priorytetem samego skrzydłowego jest dalsza gra dla mistrza

Czytaj dalej…

Komentarze