Manchester United dołącza do Chelsea w staraniach o transfer młodego obrońcy

Matthijs de Ligt
Pressfocus Na zdjęciu: Matthijs de Ligt

Chelsea Londyn to nie jedyny kierunek, w którym spoglądać może Matthijs de Ligt. Według doniesień Corriere dello Sport, możliwość sprowadzenia defensora Juventusu sonduje również Manchester United. Za przeprowadzką do Manchesteru przemawiać może ponowna współpraca z Erikiem ten Hagiem.

De Ligt zamiast de Jonga na Old Trafford?

Według włoskich mediów Matthijs de Ligt nie jest do końca zadowolony ze swojej kariery w Juventusie, a kibice obwiniają Holendra za utratę wielu bramek na przestrzeni ostatniego sezonu. Młody obrońca nie jest w Turynie nietykalny, a Stara Dama w przypadku otrzymania za niego atrakcyjnej oferty mogłaby rozważyć sprzedaż. W kolejce po byłego zawodnika Ajaksu od dawna stoi Chelsea, która latem pożegnała się już z kilkoma defensorami. 

Według dziennikarzy Corriere dello Sport, do walki o transfer De Ligta planuje włączyć się Manchester United. Fanem talentu 22-latka jest Erik ten Hag, który miał okazję współpracować z nim w Ajaksie Amsterdam. Nowy szkoleniowiec Czerwonych Diabłów wierzy, że mógłby pomóc Holendrowi wyeksponować lepiej jego atuty, czego obecnie nie robi w Turynie. 

O cenę Holendra pytała również FC Barcelona, jednak jest to opcja mało prawdopodobna. Choć de Ligt byłby otwarty na przeprowadzkę do Hiszpanii, Duma Katalonii nie dysponuje obecnie środkami, które umożliwiłyby jej staranie o transfer Holendra. Chelsea i Manchester United wydają się być dużo pewniejszym kierunkami. 

Sprawdź koniecznie: De Ligt w Chelsea? Pieniądze na pewno się znajdą

Komentarze