Olivier Giroud
Olivier Giroud PressFocus

Nowy priorytet Milanu. Kandydaci do zastąpienia Ibry

Kolejna kontuzja Zlatana Ibrahimovicia prawdopodobnie zmusi przedstawicieli Milanu do sięgnięcia po nowego napastnika podczas styczniowego okna transferowego. Włoskie media wymieniają już nazwiska potencjalnych kandydatów. Rossoneri są jednak ograniczeni wysokością środków finansowych, które mogą przeznaczyć na styczniowe wzmocnienia.

Jeszcze kilka dni temu priorytetem dla Milanu wydawało się być sprowadzenie nowego środkowego obrońcy, co jest oczywiście związane z urazem Simona Kjaera. W piątek okazało się jednak, że kolejnej mięśniowej kontuzji nabawił się Zlatan Ibrahimović, który będzie wyłączony z gry przez co najmniej kolejny miesiąc. Tym samym uwaga przedstawicieli Milanu miała zostać skierowana na nowego napastnika. Rossoneri mają mieć przygotowany budżet transferowy w wysokości 15 milionów euro.

Długa lista kandydatów

Kto mógłby zawitać zimą na San Siro? Według La Gazzetta dello Sport, Milan jest przygotowany do walki z Interem Mediolan o sprowadzenie napastnika Chelsea Oliviera Girouda, który w ostatnim czasie prezentuje wysoką formę.

Innych kandydatów wymienia natomiast Tuttosport. Turyński dziennik informuje, że Rossoneri będą dążyć do pozyskania nowego napastnika na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. Kandydatami mają być Odsonne Edouard (Celtic), Luka Jović (Real Madryt) i Gianluca Scamacca (Genoa).

Jeszcze inny kierunek wskazuje Corriere dello Sport. Milan ma być zainteresowany pozyskaniem napastnika Atalanty Bergamo Alejandro Gomeza, który zamierza odejść z klubu po poważnej kłótni z Gian Piero Gasperinim. Rossoneri mogliby go pozyskać w ramach rozliczenia za definitywny transfer Matii Caldary, który obecnie występuje w Atalancie na zasadzie wypożyczenia z Milanu.

Komentarze