Milan oficjalnie pozyskał mistrza Francji

Mike Maignan
Mike Maignan fot. PressFocus

AC Milan poinformował, że nowym zawodnikiem klubu został Mike Maignan. Zdolny bramkarz związał się z ekipą z Serie A kontraktem do 2026 roku.

  • AC Milan oficjalnie poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika
  • Bramkarzem Rossonerich został Mike Maignan, który związał się z włoską ekipą umową do 2026 roku
  • W szeregach ekipy z Mediolanu zawodnik zastąpi Gianluigiego Donnarummę

AC Milan oficjalnie pozyskał nowego bramkarza

AC Milan zabezpieczył się tym samym na wypadek rozstania z Gianluigi Donnarummą, co wydaje się coraz bardziej realne. Maignan parafował kontrakt z ekipą z Włoch na pięć lat, płacąc za niego 15 milionów euro.

“AC Milan z przyjemnością ogłasza podpisanie kontraktu z francuskim zawodnikiem Mike’em Maignanem z LOSC Lille, który dołączy do klubu od 1 lipca 2021 roku” – napisał klub w oświadczeniu.

“Bramkarz podpisał kontrakt z Milanem do 30 czerwca 2026 roku i będzie grał z numerem 16 na koszulce” – czytamy dalej.

“Urodzony w 3 lipca 1995 roku w Cayenne zawodnik zaczynał swoją karierę w Paris Saint-Germain. Latem 2015 przeniósł się do Lille, gdzie zaliczył 180 występów w trakcie sześciu sezonów, zdobywając tytuł mistrzowski tytuł w zakończonym właśnie sezonie” – napisano w komunikacie.

“Maignan grał we wszystkich kategoriach młodzieżowych reprezentacji Francji. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował w październiku 2020 roku. Zawodnik znalazł się w 26-osobowej kadrze reprezentacji Francji na Euro 2020” – podsumowano na zakończenie.

Maignan w ostatniej kampanii zaliczył łącznie 48 meczów, w których zaliczył 23 razy czyste konto.

Czytaj więcej: Maldini: Donnarumma odejdzie z Milanu

Komentarze